Wybierz region

Wybierz miasto

  Energetyczny Hendon

  Autor: Łukasz Klimaniec

  2006-08-05, Aktualizacja: 2006-08-04 14:59 źródło: Dziennik Zachodni

  Lenny Kravitz krzyknął kiedyś "Rock'n'roll is dead" (Rock nie żyje!). To nieprawda, muzyka rockowa nadal żyje i ma się całkiem dobrze, czego dowodem najnowsza płyta zespołu Hendon z Czechowic-Dziedzic.

  Lenny Kravitz krzyknął kiedyś "Rock'n'roll is dead" (Rock nie żyje!). To nieprawda, muzyka rockowa nadal żyje i ma się całkiem dobrze, czego dowodem najnowsza płyta zespołu Hendon z Czechowic-Dziedzic.

  - "Nonpopcolor" to nasza najbardziej autorska płyta - podkreślają muzycy. Po dwóch latach pracy właśnie ukazał się ich drugi krążek, na którym znalazło się 11 utworów.

  Naturalne brzmienie

  - To płyta rock'n'rollowa. Tak chcieliśmy i właśnie taki zestaw nagraliśmy. Choć elementy bluesowe, od których zaczynaliśmy, też można na niej usłyszeć. Wyrośliśmy na tak kultowych kapelach, jak Black Crows, Lynyrd Skynyrd, AC/DC, The Rolling Stones, Tom Petty & Heartbreakers. Echa ich muzyki pewnie gdzieś pobrzmiewają w tle naszych utworów. Są to jednak jak najbardziej autorskie kompozycje - wyjaśnia Wojtek Stefaniec, wokalista zespołu.

  - Nasz materiał został przemyślany, czego dowodem są dwa długie lata spędzone nad jego gromadzeniem. Ostatnie pół roku minęło nam na ostrej pracy związanej ze szlifowaniem i rejestracją muzyki - dodaje Jarek Pisarek, basista zespołu.

  Na nowej płycie Hendonu wyraźnie słychać, że zespół ucieka od trendów panujących w technice realizacji zapisów fonograficznych. Muzycy postawili na naturalność brzmienia, dzięki czemu podczas słuchania płyty można odnieść wrażenie przebywania w jednym pomieszczeniu z zespołem. Na płycie znajdziemy zarówno utwory energetyczne ("Dlaczego nie ja?", "Toksyczni ludzie", "Niedorzeczność "), jak i refleksyjne ("Czas na niemówienie"). "Nonpopcolor" usatysfakcjonuje przede wszystkim fanów czystego gitarowego rock'n'rollowego grania.

  Dobry duch z TSA


  Dojrzałość Hendonu wyraża się głównie w aranżacjach i tekstach utworów. Muzycy nagrali płytę całkowicie samodzielnie. Powstała ona w pomieszczeniach studia Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Artyści korzystali z własnego sprzętu. Wśród "dobrych duchów" tego przedsięwzięcia znalazł się Marek Piekarczyk, wokalista grupy TSA, bez którego pomocy ukończenie projektu trwałoby znacznie dłużej.

  Nową płytę Hendonu można już kupić na stronie www.hendon.com.pl i na koncertach zespołu, natomiast w sklepach i portalach muzycznych płyta będzie do nabycia niebawem.

  Grupa Hendon istnieje od 1993 roku. Zespół wypracował własne brzmienie, ciepło przyjmowane przez publiczność. Muzyków można usłyszeć na koncertach plenerowych, imprezach motocyklowych i w klubach rockowych w całej Polsce. Wcześniej ich utwory można było usłyszeć na płycie "EP" ("Maleńka", "Big Brother"). Grupa występuje w składzie: Wojtek Stefaniec (wokal, gitara), Jarek Pisarek (bas, vocal), Janek Gorel (bębny), Lucyna Stefaniec (wokal), Janek Fender (klawisze) i Mariusz Francuz (druga gitara).

  Sonda

  Czy nasi chłopcy w Korei strzelą jakiegoś gola?

  • Strzelą, ale sami sobie (32%)
  • Nie strzelą żadnego gola (32%)
  • Mogą powalczyć o awans (21%)
  • Niejednego, jeszcze wyjdą z grupy (15%)