Adele - triumfatorka Grammy 2017. Artystka podczas niedzielnej gali zdobyła pięć statuetek we wszystkich kategoriach, w których była nominowana! Wokalistka została nagrodzona m.in. za Nagranie roku "Hello", Piosenkę roku "Hello" i Najlepszy występ pop "Hello". A jak zabrzmi nagrodzona piosenka "Hello" po śląsku?

Śląski cover niezwykle popularnego utworu Adele właśnie podbija internet. Za oryginalnym pomysłem stoją „Frele”, czyli dziewczyny ze Śląska: Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka. Jak same przyznają, tego typu inicjatywy biorą się z połączenia wspólnie spędzanego czasu, humoru i dystansu do otaczającego świata. Śląska gwara idealnie wkomponowała się w żartobliwy charakter przedsięwzięcia.

- Lubimy brzmienie tego języka, ale jego wybór w tej konkretnej piosence był czystym przypadkiem. Nie spodziewałyśmy się, że trafimy do tak szerokiego grona odbiorców – mówi Marta Skiba. - Nie planowałyśmy tego, ale okazuje się, że wybór śląskiego języka był strzałem w dziesiątkę. Poza tym Achim wciąż nie wrócił. Nie możemy tego tak zostawić – dodaje.

Młode wokalistki pracują wspólnie pod szyldem „SO WHAT?”. Na swoim koncie mają płytę z uczestnikami programu „Mam Talent!”, zespołem Marek Piowczyk Trio. Śpiewają także solowo i w chórkach, między innymi z Mateuszem Ziółko i Marzeną Ugorną.Oczywiście nie jest to jedyna przeróbka piosenki "Hello"!

Jakiś czas temu grupa Norwegów z "Frog Leap Studios" wzięła ją również na swój warsztat, i powstała... nieco mocniejsza wersja tego utworu :) Na Youtube obejrzano ja ponad 28 mln. razy! Posłuchaj jej...Frog Leap Studios - mistrzowie coverów zrobili swoją przeróbkę po znakomicie. Jednak, to inny cover "Hello" ma większa ilość odsłon na YouTube - bo aż 39 mln! Posłuchaj jak śpiewa LEROY SANCHEZ...

Czytaj także

  Komentarze (12)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  lol (gość)

  Najlepsza jest wersja Kabaretu Skeczów Męczących:
  https://www.youtube.com/watch?v=7AUp1SKsx1A&feature=youtu.be

  grey (gość)

  Nie masz pomysłu na walentynki? Nic straconego!
  Cały film Ciemniejsza strona Greya dostępny na: www.grey2017.pl

  grey (gość)

  Nie masz pomysłu na walentynki? Nic straconego!
  Cały film Ciemniejsza strona Greya dostępny na: www.grey2017.pl

  Jan (gość) (Jagna)

  Ok 150 kawalków popowych przerobionych na metal.Fakt,ze generalnie wszystko na jedno kopyto,ale daje rade i moze to zaciekawic

  Ziegler&Nichols (gość)

  Nawet nie wiem o czym zaśpiewały, bo jak wydarły paszcze to mi uszy eksplodowały... Powinno być jakieś ostrzeżenie, że tego nie da się słuchać. Oczywiście mówię, tu o jakości nagrania. Zdolności nie będę oceniał, bo nie miałem okazji się z nimi zapoznać :/