Od 16 do 20 stycznia Gemini Park zaprasza mieszkanki Bielska-Białej do skorzystania z badania mammograficznego. Przed Centrum stanie mammobus firmy FADO, realizującej program Profilaktyki Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który jest w całości finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1942-1961). Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą skorzystać z badań odpłatnie - cena takiego badania to 80 zł. Warunkiem koniecznym do wykonania badania w tej sytuacji jest uzyskanie zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalności o braku przeciwwskazań do wykonania mammografii.

Mammografia (rentgenowskie badanie piersi) jest najbardziej skuteczną metodą w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi, co gwarantuje wyleczenie niemal w 100%. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet i stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Statystycznie znaczący wzrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia. Mammografia jest badaniem bezpiecznym, przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. Zdjęcia pozwalają uwidocznić prawidłowe struktury sutka i ewentualne ich zmiany.

Do kogo jest skierowany Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi?
Mammografia profilaktyczna jest realizowana w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program skierowany jest do wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie miały wykonywanej mammografii. Kobiety obciążone genetycznie, tzn. jeżeli w pierwszej linii pokrewieństwa (u matki, siostry lub córki ) występował rak piersi, mają zagwarantowaną bezpłatną mammografię po upływie 12 miesięcy. Mammografia skryningowa przeznaczona jest dla grupy Pań bez jakichkolwiek niepokojących objawów w piersiach, dla kobiet, które nie chorowały na raka piersi.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park w Bielsku-Białej oraz firma Fado zapraszają serdecznie wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne z przekonaniem o celowości podjętej inicjatywy. Warto dbać o swoje zdrowie.
Rejestracja na badanie odbywa się drogą telefoniczną pod numerami telefonu: 0-801 080 007, 058 666 2 444 oraz na stronie www.fado.pl.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!