Ile zarabia nauczyciel? Czy da się za to wyżyć? [ZDJĘCIA]

Zarobki nauczycieli nie należą do najwyższych. Nauczyciel stażysta może mieć poważny problem z utrzymaniem, biorąc pod uwagę fakt, że jego średnie zarobki nie sięgają 3000 zł brutto. Sprawdź płace nauczycieli według różnych stopni awansu.
  • Dziennik Zachodni
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

02.11.2018, 09:43

to ile to wychodzi za godzinę? ;)

19.10.2018, 00:52

Chyba dobrze pamiętam, że wysokie podwyżki dostaliście za PO ale z budżetu zaplanowanego przez PiS.

18.10.2018, 15:16

DO pani oburzonej do dlaczego pani nie uczy w szkole a drugie nie zgadzam się panią ze pani pracuje po godzinach

17.10.2018, 21:30

Ko

17.10.2018, 15:04

Szkoła, że autor zapomniał dopisać, że jest to tylko wynagrodzenie zasadnicze. Do tego dochodzi dodatek za wysługę lat, wynagrodzenie za godziny zastępstwa i godziny ponadwymiarowe, dodatek motywacyjny, dodatek funkcyjny.

16.10.2018, 10:53

że też zawsze najwięcej do powiedzenia mają nie nauczyciele, ale ludzie "skrzywdzeni" przez szkołę:) dodatku wiejskiego już dawno nie ma , ale Pani Obsługa skrupulatnie go wylicza- btw gdzie tu najbliższa wieś? żałosne posty żałosnych ludzików

15.10.2018, 19:37

Na tyle godzin co pracujecie to zarobki są dobre wszystkie wolne płatne urlop zdrowotny roczny też płatny ja pracowałam w szkole w sekretariacie to wiem jak jest nie narzekajcie nauczyciele

15.10.2018, 13:03

brakuje stawki nauczyciela dyplomowanego z przygotowaniem pedagogicznym 3317 zł

14.10.2018, 18:52

...a czym różni się doświadczenie młodego nauczyciela od doświadczenie innego pracownika tuż po studiach, który wcześniej nie pracował? niczym. Tak więc dlaczego nauczyciele młodzi na początku swojej drogi mieliby zarabiać dużo więcej od innych, skoro płaca minimalna jest 2100 zł i często tyle dostają na początek młodzi tuż po studiach, a nauczyciel stażysta od 1 kwietnia 2018 dostaje 2417 zł. Nauczyciel i tak ma całkiem nieźle bo na początek dostaje wszystkie dodatki: motywacyjny, wiejski, gwarantowane wczasy pod gruszą itp. a inni tego nie mają. Niewiele niestety dają od siebie na początku - z różnych powodów, może niech zdobędą najpierw potrzebne doświadczenie i dopiero będą sobie rościć prawo do wyższej pensji. Więc spójrzmy może od tej strony i nie zalewajmy się łzami nad ich losem. A wiem o czym mówię bo od kilkunastu lat naliczam pensję dla nauczycieli i nie mogę już czytać w prasie tych przekłamań lub wręcz fałszywych danych o ich zarobkach.Sama kończąc studia, 2 fakultety dostałam minimalną krajową i nikt nie przejmował się moim i innych losem bo pracujemy w działach finansowych szkół a nie jesteśmy nauczycielami i to pracujemy po 40-50 godzin tygodniowo a nie 18 jak nauczyciel. Trochę pokory drodzy nauczyciele

14.10.2018, 17:15

Posługiwanie się kłamstwem to tradycyjna metoda PiSowców. Wystarczy posłuchać premiera i naszej pożal się Boże minister EN.

14.10.2018, 17:13

A za czasów PO był kryzys gospodarczy, a i tak zostaliśmy odpowiednio docenieni. Teraz jest totalny wzrost gospodarczy a podwyżki są żałosne.

14.10.2018, 17:11

Ty ignorancie najpierw się doinformuj a później komentuj. Z PO dostaliśmy najwyższe podwyżki w historii. O 50 %. O takich podwyżkach teraz nie mamy nawet co marzyć. Ostatnio dostałam podwyżkę o 65 zł. Ale masz rację na pewno nie będę głosować na PiS.

14.10.2018, 13:21

Co tu komentować. Pier...ne PO przez 8 lat zamroziło płace, a durne nauczycielki i tak na nich głosowały bo inaczej nie wypada.