Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Historii Komputerów na IEM 2018 ZDJĘCIA

lo
Muzeum Historii Komputerów na IEM 2018
Muzeum Historii Komputerów na IEM 2018 LOTA
Muzeum Historii Komputerów i Informatyki z Katowic po raz kolejny pojawiło się na Intel Extreme Masters w Spodku i MCK. Stanowiska muzeum przyciągają nieco starszych fanów gier, którzy pamiętają czasy, gdy do gry potrzeba było dyskietki, telewizora i dżojstika.

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki z Katowic regularnie pojawia się na IEM w Katowicach i przypomina najmłodszym fanom gier początki gamingu i informatyki, które dla młodszych fanów e-sportu mogą być – i prawdopodobnie są – głęboką prehistorią.

Kosmiczna aranżacja Spodka na IEM 2018 ZDJĘCIA

Gigantyczny dżojstik i gry popularne przed kilkudziesięciu laty oraz sprzęt, który dziś co najwyżej można oglądać na archiwalnych fotografiach i w muzeum właśnie. To lekcja historii, którą młodym graczom funduje katowickie muzeum. Lekcja jest dla wielu zaskakująca, bo przenosi ich do czasów, gdy dzisiejsze tablety były skomplikowanymi, kilkutonowymi szafami, obsługiwanymi przez kilku wykwalifikowanych informatyków.

PROGRAM IEM KATOWICE 2018 NA 24 I 25 LUTEGO

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, to jedyne takie muzeum w Polsce.

Muzeum Historii Komputerów i Informatyki powstało w 2012 roku w Katowicach. Początkowo eksponaty były pokazywane w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach-Szopienicach, następnie placówka przeniosła się na plac Oddziałów Młodzieży Powstańczej, a stąd w 2015 roku do gmachu Miasta Ogrodów na placu Sejmu Śląskiego. Tu otwarto też nową stałą ekspozycję.

W kolejce na IEM 2018 czekali po kilka godzin ZDJĘCIA

Wizyta w muzeum to podróż do czasów, gdy odpowiedniki dzisiejszych tabletów były skomplikowanymi, kilkutonowymi szafami. Można tu też „dotknąć” bitów i bajtów i przekonać się, że smartfon, a właściwie jego procesor, też kiedyś był olbrzymią szafą, do której transportu trzeba było pracy kilku ludzi i samochodu dostawczego, i nie dało się schować go w kieszeni.

Wśród zbiorów muzeum znajduje się m.in. sprzęt marek Commodore, IBM. Atari i Apple, są takie perełki jak komputer Odra, komputery szafowe PRS z 1979 roku, komputer Tesla czeskiej produkcji czy polski komputer Kobra. Znajdziemy tu też drobne eksponaty od kalkulatorów i konsol do gier, po eksponaty, których waga przekracza tonę, jak drukarka wierszowa z lat 80.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto