Plaża Open w Mysłowicach 2019 - ZDJĘCIA z finału. Kto wygrał na kąpielisku Słupna?

Jacek SrokaZaktualizowano
W Mysłowicach rozegrano turniej siatkówki plażowej Plaża Open. Impreza odbywa się już po raz dziesiąty, ale eliminacje mistrzostw Polski w tej odmianie siatkówki po raz pierwszy gościły na kąpielisku Słupna. Zobaczcie zdjęcia z finałów turnieju Plaża Open w Mysłowicach.

Turniej Plaża Open na kąpielisku Słupna wygrał doświadczony Mariusz Prudel grając razem z Mikołajem Miszczukiem. Prudel to olimpijczyk z Londynu, który na igrzyskach w 2012 r. zajął razem z Grzegorzem Fijałkiem piąte miejsce. Pochodzący z Rybnika 33-letni siatkarz powoli kończy już swoją bogatą karierę.

- Zdrowie nie pozwala mi już na tak częste starty, ale staram się wspierać młodych zawodników czy to w roli starszego kolegi czy też trenera - powiedział brązowy medalista ME z 2013 r.- Zdrowie nie pozwala mi już na tak częste starty, ale staram się wspierać młodych zawodników czy to w roli starszego kolegi czy też trenera - powiedział brązowy medalista ME z 2013 r.

Plaża Open w Mysłowicach 2019 - ZDJĘCIA z finału. Kto wygrał...

W Mysłowicach Prudel wystąpił razem z uchodzącym za wielki talent 19-letnim Mikołajem Miszczukiem i bez trudu wygrali rywalizację mężczyzn pokonując w finale parę Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak 2:0 (21:14, 21:17).

- Jestem zaszczycony, że mogę grać z tak doświadczonym partnerem. Mogę się od niego naprawdę wiele nauczyć - stwierdził Miszczuk.

W znacznie bardziej zaciętym finale pań Agnieszka Adamek i Izabela Błasiak pokonały Kingę Legietę i Magdalenę Saad 2:0 (21:18, 24:22). W pierwszym turnieju Plaża Open w Zamościu ta para była druga, a w Mysłowicach stanęła na najwyższym stopniu podium.

- Gramy z pasją, bo sprawia nam to przyjemność, a kluczem to wygranej było skupienie i koncentracja do samego końca - powiedziała Adamek.

Kolejny turniej eliminacji MP Plaża Open odbędzie się w następny weekend w Łodzi, a w dniach 19-21 lipca siatkówka plażowa znów zawita na Śląsk, bo czwarty turniej Plaża Open zagości w Rybniku.

Zobaczcie zdjęcia z finału turnieju Plaża Open w Mysłowicach

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Materiał oryginalny: Plaża Open w Mysłowicach 2019 - ZDJĘCIA z finału. Kto wygrał na kąpielisku Słupna? - Mysłowice Nasze Miasto