Kuźnia pokonała Morcinka 1-0 (1-0)

wojciech trzcionka
Podopieczni Zbigniewa Janiszewskiego wreszcie się przełamali. Po czterech przegranych meczach w sobotę Kuźnia Ustroń pokonała u siebie Morcinka Kaczyce. Strzelcem jedynej bramki był w 7. minucie Tomasz Kołder.

Podopieczni Zbigniewa Janiszewskiego wreszcie się przełamali. Po czterech przegranych meczach w sobotę Kuźnia Ustroń pokonała u siebie Morcinka Kaczyce. Strzelcem jedynej bramki był w 7. minucie Tomasz Kołder. - To był bardzo dobry mecz, walka była po obu stronach. Chłopcy byli zdeterminowani, bardzo chcieli wygrać i udało się - cieszy się trener Janiszewski.

W Kaczycach nie martwią się przegraną z Ustroniem. Morcinek wygrał dotąd cztery spotkania, trzy przegrał, a dwa zremisował i zajmuje bezpieczne miejsce w tabeli. - Drużyna jest młoda, ciągle się dociera i coraz lepiej gra - przekonuje Jan Macura, wiceprezes klubu. Fatalnie wygląda sytuacja Tempa. Drużyna z Puńcowa przegrała 1-5 (0-3) wyjazdowe spotkanie z Podhalanką Milówka i spadła na ostatnie miejsce w tabeli. To już siódmy przegrany mecz trenera Leopolda Praszywki, który po półtora roku pracy z zespołem i wprowadzeniu go do okręgówki, żegna się ze stanowiskiem. - Nie ma wyników, więc trzeba zmienić trenera. Tak zawsze jest łatwiej. Dobrze życzę tej drużynie, ale ona potrzebuje wzmocnień, bo przecież w tym samym składzie grała w A-klasie - przekonuje Leopold Praszywka.

Beskid Skoczów grał na wyjeździe z LKS Czaniec. Mecz zakończył się porażką drużyny Krzysztofa Sornata 0-2 (0-1). U siebie porażkę poniósł Cukrownik Chybie. Mecz z LKS Wilamowice zakończył się wynikiem 2-3 (0-2).

W ten weekend ciekawie zapowiada się spotkanie w Kaczycach. Morcinek będzie grał z liderem okręgówki. Początek o godz. 15.00.