Pierwszy krok

(tocha)
Polska pokonała Słowację 79:63 (20:14, 12:20, 26:11, 21:18) w swoim inauguracyjnym meczu turnieju barażowego w Bursie, którego stawką jest awans do finałów mistrzostw Europy koszykarek „Turcja 2005”.

Polska pokonała Słowację 79:63 (20:14, 12:20, 26:11, 21:18) w swoim inauguracyjnym meczu turnieju barażowego w Bursie, którego stawką jest awans do finałów mistrzostw Europy koszykarek „Turcja 2005”. Najwięcej punktów dla Polski zdobyła Agnieszka Bibrzycka (20), która jeszcze kilka dni temu nie trenowała z zespołem i walczyła z silnym przeziębieniem.

Zwycięstwo zawdzięczają Polki bardzo dobrej grze w drugiej połowie spotkania. W trzeciej i czwartej kwarcie skoncentrowane polskie koszykarki grały spokojnie w ataku i przede wszystkim znakomicie w obronie zmuszając rywalki do popełniania strat.
Dziś biało-czerwone w decydującym spotkaniu zmierzą się z Ukrainą, która w pierwszym dniu przegrała ze Słowacją (63:69). Tylko zwycięzca turnieju wywalczy awans do finałów ME i zagra w Bursie w grupie A obok Łotwy, Niemiec, Czech, Francji i Grecji. Finały ME rozpoczynają się 2 września. (tocha)