Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Tychach na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Tychach podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- GRAMATYKA Maciej Jacek - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 58,64% (21 098 głosów)
- WRÓBEL Sławomir Piotr - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 41,36% (14 883 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Tychach podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- GRAMATYKA Maciej Jacek - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 46,66% (20 089 głosów)
- WRÓBEL Sławomir Piotr - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 23,87% (10 277 głosów)
- WENCEPEL Dariusz Grzegorz - KW TYCHY - NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ: 11,93% (5 138 głosów)
- NIEDBAŁ Marek Michał - KKW LEWICA: 11,24% (4 841 głosów)
- ŚMIGLEWSKI Mateusz Marek - KW KLUB KONFEDERACJI TYCHY: 6,3% (2 711 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WYSOCKA-SIEMBIGA Aleksandra Maria: pozycja 1 : 9,75% (848 głosów)
- SYREK Anna Maria: pozycja 2 : 5,25% (457 głosów)
- RUCHAŁA Ireneusz Franciszek: pozycja 3 : 2,87% (250 głosów)
- WIECHOCZEK Mariusz Bernard: pozycja 4 : 0,48% (42 głosów)
- WISZNIEWSKI Dariusz: pozycja 5 : 0,61% (53 głosów)
- WAWRZONKIEWICZ Paulina Anna: pozycja 6 : 0,46% (40 głosów)
- SZCZEPAŃSKA Ewa Teresa: pozycja 7 : 1,74% (151 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOŁODZIEJCZYK Dawid Aron: pozycja 1 : 2,43% (211 głosów)
- DROB Marta Ewa: pozycja 2 : 1,36% (118 głosów)
- BARCZYŃSKA Bożena: pozycja 3 : 1,06% (92 głosów)
- PSZCZÓŁKA Maciej Stanisław: pozycja 4 : 0,53% (46 głosów)
- GURBOWICZ Gabriel Patryk: pozycja 5 : 0,46% (40 głosów)
- PETELCZYC Monika Maria: pozycja 6 : 0,3% (26 głosów)
- SIEŃKO Ireneusz Zdzisław: pozycja 7 : 0,69% (60 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- TUREK Alicja Maria: pozycja 1 : 4,26% (371 głosów)
- PIELKA Tomasz Piotr: pozycja 2 : 0,86% (75 głosów)
- MUCHA Katarzyna Joanna: pozycja 3 : 0,87% (76 głosów)
- LIPOWSKI Piotr Wojciech: pozycja 4 : 0,3% (26 głosów)
- JANKOWSKA Aleksandra Marta: pozycja 5 : 0,32% (28 głosów)
- KRZCZUK Tomasz Szczepan: pozycja 6 : 0,45% (39 głosów)
- MALCHAREK-SKERGETH Adriana Daria: pozycja 7 : 0,97% (84 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JĘDRZEJKO Maciej Paweł: pozycja 1 : 11,9% (1 035 głosów)
- KRASOWSKA-COSTAMAGNA Joanna: pozycja 2 : 4,39% (382 głosów)
- KOPKO Beata Elżbieta: pozycja 3 : 1,38% (120 głosów)
- BIERNACKI Jacek: pozycja 4 : 2,99% (260 głosów)
- PTAK Katarzyna: pozycja 5 : 2,77% (241 głosów)
- ANDREJCZYK Jarosław Andrzej: pozycja 6 : 0,62% (54 głosów)
- PLUTA Katarzyna Ewa: pozycja 7 : 3,44% (299 głosów)
KOMITET WYBORCZY TYCHY - NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ:
- WENCEPEL Dariusz Grzegorz: pozycja 1 : 10,02% (872 głosów)
- KRÓL Arkadiusz Piotr: pozycja 2 : 2,24% (195 głosów)
- SZYJA Marcin Tomasz: pozycja 3 : 1,54% (134 głosów)
- GNELA Jadwiga Maria: pozycja 4 : 1,4% (122 głosów)
- GÓRECKA Barbara Teresa: pozycja 5 : 0,45% (39 głosów)
- ROSIAK Martyna Anna: pozycja 6 : 1,33% (116 głosów)
- KASPERCZYK Stanisław Józef: pozycja 7 : 1,56% (136 głosów)
KOMITET WYBORCZY KLUB KONFEDERACJI TYCHY:
- WYSOCKI Aleksander Łukasz: pozycja 1 : 3,55% (309 głosów)
- SZUCKI Rafał Jakub: pozycja 2 : 0,9% (78 głosów)
- ŚMIGLEWSKA Elżbieta: pozycja 3 : 0,77% (67 głosów)
- WOJNOWSKA Małgorzata Janina: pozycja 4 : 0,16% (14 głosów)
- DYJAS Marcin Andrzej: pozycja 5 : 0,48% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY ANDRZEJA DZIUBY:
- KRÓL Krzysztof Jan: pozycja 1 : 3,87% (337 głosów)
- SOBOCIŃSKI Sławomir: pozycja 2 : 3,44% (299 głosów)
- KOŁODZIEJ Ewa Maria: pozycja 3 : 1,07% (93 głosów)
- WIDENKA Beata Anna: pozycja 4 : 0,24% (21 głosów)
- CHRZĄSTEK Lidia Maria: pozycja 5 : 0,11% (10 głosów)
- MAZUROWSKI Kamil Robert: pozycja 6 : 0,13% (11 głosów)
- SZUT Sebastian Dariusz: pozycja 7 : 1,77% (154 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOSŁAWA URBAŚ:
- URBAŚ Radosław Marek: pozycja 1 : 1,18% (103 głosów)
- KOZŁOWSKA Katarzyna Małgorzata: pozycja 2 : 0,09% (8 głosów)
- ZMUDA Grzegorz Tomasz: pozycja 3 : 0,05% (4 głosów)
- URBAŚ Sandra Wioletta: pozycja 4 : 0,02% (2 głosów)
- WASZEK Patryk Mariusz: pozycja 5 : 0,06% (5 głosów)
- STANICZEK Anna Danuta: pozycja 6 : 0,06% (5 głosów)
- KUREK Wojciech Tomasz: pozycja 7
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOZIOŁ Jerzy Bogdan: pozycja 1 : 10,31% (818 głosów)
- DROB Łukasz Henryk: pozycja 2 : 9,82% (779 głosów)
- SIENNICKI Bogdan Zdzisław: pozycja 3 : 1,93% (153 głosów)
- WDZIĘCZKOWSKA Monika: pozycja 4 : 1,06% (84 głosów)
- NIEMIEC Wiesława Maria: pozycja 5 : 0,77% (61 głosów)
- MANSEL Martyna Agnieszka: pozycja 6 : 0,57% (45 głosów)
- CZAJA Tadeusz Stanisław: pozycja 7 : 1,39% (110 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SKAPCZYK Anita Maria: pozycja 1 : 4,12% (327 głosów)
- MISIAK Mateusz: pozycja 2 : 0,81% (64 głosów)
- DOMANIK Joanna Grażyna: pozycja 3 : 0,38% (30 głosów)
- BOROWIEC Andrzej Piotr: pozycja 4 : 0,63% (50 głosów)
- RATAJSKA Bożena Anna: pozycja 5 : 0,74% (59 głosów)
- MISZTELA Józef Stanisław: pozycja 6 : 0,76% (60 głosów)
- KAMIŃSKA Monika: pozycja 7 : 0,25% (20 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- NIEDBAŁ Marek Michał: pozycja 1 : 5,41% (429 głosów)
- SKOREK Marcin Przemysław: pozycja 2 : 0,48% (38 głosów)
- ZACHARKO Jacek Michał: pozycja 3 : 1,06% (84 głosów)
- PERDIAN Katarzyna Agnieszka: pozycja 4 : 0,54% (43 głosów)
- ŻELEZNY Kamil Krzysztof: pozycja 5 : 0,21% (17 głosów)
- SZCZEPANIAK Marta Katarzyna: pozycja 6 : 0,52% (41 głosów)
- TRAŁA-PAŹDZIOREK Małgorzata Aleksandra: pozycja 7 : 0,33% (26 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CZARNOTA Wojciech Marcin: pozycja 1 : 10,41% (826 głosów)
- SKOCZYLAS Hanna Justyna: pozycja 2 : 6,45% (512 głosów)
- SOJKA Aleksandra Maria: pozycja 3 : 4,59% (364 głosów)
- RENDAK Paweł Tomasz: pozycja 4 : 0,86% (68 głosów)
- ZAMASZ-WIDERA Joanna: pozycja 5 : 0,91% (72 głosów)
- BRODOWIAK Marcin Artur: pozycja 6 : 0,52% (41 głosów)
- WALCZAK Michał Andrzej: pozycja 7 : 1,39% (110 głosów)
KOMITET WYBORCZY TYCHY - NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ:
- DANIELCZYK Edyta Małgorzata: pozycja 1 : 4,83% (383 głosów)
- STACHOŃ Grzegorz Stanisław: pozycja 2 : 3,19% (253 głosów)
- ŚCIERSKI Józef Karol: pozycja 3 : 0,88% (70 głosów)
- RUTKA Mariola Agata: pozycja 4 : 0,32% (25 głosów)
- BAGROWSKI Kacper Jacek: pozycja 5 : 0,15% (12 głosów)
- MATEJA Ewa Otylia: pozycja 6 : 0,55% (44 głosów)
- FIERLA Damian Tomasz: pozycja 7 : 1,71% (136 głosów)
KOMITET WYBORCZY KLUB KONFEDERACJI TYCHY:
- BOCHYŃSKI Sebastian Rafał: pozycja 1 : 3,76% (298 głosów)
- KARKOSZKA Tomasz Remigiusz: pozycja 2 : 0,52% (41 głosów)
- KACZMARCZYK Elżbieta: pozycja 3 : 0,42% (33 głosów)
- CHĄDZYŃSKA Wiktoria Urszula: pozycja 4 : 0,1% (8 głosów)
- KANAFOYSKI Sebastian Krystian: pozycja 5 : 0,11% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY ANDRZEJA DZIUBY:
- GAJDAS Lidia Maria: pozycja 1 : 7,11% (564 głosów)
- KRZYSTYNIAK Anna Janina: pozycja 2 : 3,15% (250 głosów)
- SKORUPSKA Aleksandra Jolanta: pozycja 3 : 0,71% (56 głosów)
- BRZEZICKA Danuta Teresa: pozycja 4 : 0,5% (40 głosów)
- LORBIECKI Michał Jarosław: pozycja 5 : 3,04% (241 głosów)
- BANDROWSKI Mariusz: pozycja 6 : 0,26% (21 głosów)
- BUTURLA Sławomir Adam: pozycja 7 : 1,49% (118 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WRÓBEL Sławomir Piotr: pozycja 1 : 14,6% (1 308 głosów)
- OLEKSIAK Iwona Magdalena: pozycja 2 : 7,62% (683 głosów)
- ZAPAŁA Stanisław: pozycja 3 : 2,49% (223 głosów)
- OKRĘTA Andrzej Józef: pozycja 4 : 0,37% (33 głosów)
- GOŁOSZ Monika Barbara: pozycja 5 : 1,02% (91 głosów)
- CIEŚLAK Agnieszka Stanisława: pozycja 6 : 0,46% (41 głosów)
- ZAWARUS Teresa: pozycja 7 : 0,48% (43 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MISZTELA Raisa: pozycja 1 : 3% (269 głosów)
- WIECZOREK Bogumiła Jolanta: pozycja 2 : 3,87% (347 głosów)
- HIRSEKORN Adam Sylwester: pozycja 3 : 0,65% (58 głosów)
- GOŁKA Marcin Grzegorz: pozycja 4 : 1,81% (162 głosów)
- OPRZONDEK Rafał Edward: pozycja 5 : 0,61% (55 głosów)
- PIRÓG Beata: pozycja 6 : 0,66% (59 głosów)
- KROCZEK Irena: pozycja 7 : 0,42% (38 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- NIEBIESZCZAŃSKA Wioletta Izabela: pozycja 1 : 3,14% (281 głosów)
- SKOWROŃSKA Katarzyna Maria: pozycja 2 : 1,16% (104 głosów)
- CENDRY-MIŚKA Anna Krystyna: pozycja 3 : 0,79% (71 głosów)
- ARNDT Michał Wiktor: pozycja 4 : 0,21% (19 głosów)
- TUREK Andrzej Sebastian: pozycja 5 : 0,42% (38 głosów)
- SARNOWSKI Łukasz Robert: pozycja 6 : 0,25% (22 głosów)
- GRZESIAK Piotr Paweł: pozycja 7 : 0,22% (20 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁUKA Magdalena Ewa: pozycja 1 : 11,92% (1 068 głosów)
- FIGLARSKI Mikołaj Daniel: pozycja 2 : 8,12% (728 głosów)
- WITOŃSKA Bogusława Jadwiga: pozycja 3 : 1,42% (127 głosów)
- COFAŁA Jan Jakub: pozycja 4 : 2,83% (254 głosów)
- ZUPOK Sebastian Damian: pozycja 5 : 3,98% (357 głosów)
- KONDZIELNIK Olga: pozycja 6 : 1,07% (96 głosów)
- MAZUR Mariusz Jan: pozycja 7 : 0,81% (73 głosów)
KOMITET WYBORCZY TYCHY - NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ:
- GEMBKA Jarosław Tomasz: pozycja 1 : 1,31% (117 głosów)
- BELICA Michal: pozycja 2 : 0,38% (34 głosów)
- ŻUROWSKA Małgorzata: pozycja 3 : 2,08% (186 głosów)
- NIEMIEC Tadeusz Ludwik: pozycja 4 : 0,33% (30 głosów)
- PIEKIEŁKO Joanna Elżbieta: pozycja 5 : 0,29% (26 głosów)
- OLEJNIK Iwona Barbara: pozycja 6 : 0,26% (23 głosów)
- OBERSKI Jerzy Jan: pozycja 7 : 0,37% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY KLUB KONFEDERACJI TYCHY:
- KRZYŻOWSKA Katarzyna Monika: pozycja 1 : 2,99% (268 głosów)
- PAWLAK Szymon Mikołaj: pozycja 2 : 0,77% (69 głosów)
- BOCHYŃSKI Patryk Kamil: pozycja 3 : 0,35% (31 głosów)
- STUGLIK Sylwia Grażyna: pozycja 4 : 0,19% (17 głosów)
- BERK Bartosz: pozycja 5 : 0,21% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY ANDRZEJA DZIUBY:
- KOŁODZIEJCZYK Grzegorz Tadeusz: pozycja 1 : 2,41% (216 głosów)
- CHEMICZ-PAŁYS Karolina Anna: pozycja 2 : 3,06% (274 głosów)
- PODMOKŁY Mieczysław Antoni: pozycja 3 : 2,72% (244 głosów)
- ŚPIEWAK Żaneta Angelika: pozycja 4 : 3,93% (352 głosów)
- KOSTKA Stanisław Piotr: pozycja 5 : 1,28% (115 głosów)
- MATLACHOWSKA Klaudia Ewa: pozycja 6 : 0,52% (47 głosów)
- ŚMIETAŃSKI Igor Zbyszko: pozycja 7 : 2,13% (191 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- HAJDUK Jarosław Artur: pozycja 1 : 17,21% (1 322 głosów)
- BAL Sebastian Stanisław: pozycja 2 : 1,85% (142 głosów)
- CIEŚLAK Mariusz Zdzisław: pozycja 3 : 1,71% (131 głosów)
- KOZIOŁ Dorota Weronika: pozycja 4 : 2,56% (197 głosów)
- BISKUPEK Kazimierz Leon: pozycja 5 : 1,93% (148 głosów)
- WALUSIAK Wiktoria Anna: pozycja 6 : 0,73% (56 głosów)
- GURAZDA Jolanta Małgorzata: pozycja 7 : 1,48% (114 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JANAS Paweł Eugeniusz: pozycja 1 : 3,14% (241 głosów)
- BUDZIOSZ Tomasz Piotr: pozycja 2 : 0,62% (48 głosów)
- ROZMARYNOWSKA Dorota Anna: pozycja 3 : 1,18% (91 głosów)
- MROZOWSKA Dagmara Bożena: pozycja 4 : 0,85% (65 głosów)
- ŻUKOWSKI Sławomir Dariusz: pozycja 5 : 0,18% (14 głosów)
- HIRSEKORN-SALA Daria Anna: pozycja 6 : 0,35% (27 głosów)
- KLEFAS Robert: pozycja 7 : 0,66% (51 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WATA Dariusz Grzegorz: pozycja 1 : 2,15% (165 głosów)
- LESZCZYŃSKA Krystyna Wioletta: pozycja 2 : 2,92% (224 głosów)
- WOLNIK Magdalena Beata: pozycja 3 : 0,89% (68 głosów)
- BOBROWSKI Tomasz Michał: pozycja 4 : 0,39% (30 głosów)
- ADAMUS Jan Józef: pozycja 5 : 0,09% (7 głosów)
- ORZEŁ Bernadeta Helena: pozycja 6 : 0,36% (28 głosów)
- MICHOŃSKI Wojciech Marcin: pozycja 7 : 0,39% (30 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GWÓŹDŹ Grzegorz Tomasz: pozycja 1 : 11,81% (907 głosów)
- BASTA-SZCZYGIEŁ Anne-Sophie Dorothée: pozycja 2 : 5,79% (445 głosów)
- GRACKA Jarosław Grzegorz: pozycja 3 : 1,13% (87 głosów)
- DŁUGOSZ Barbara Dorota: pozycja 4 : 2,79% (214 głosów)
- SZCZEPANIOK Piotr Ludwik: pozycja 5 : 0,61% (47 głosów)
- KOSIBA Renata Maria: pozycja 6 : 0,9% (69 głosów)
- NIEDZIELA-MIELNICZEK Agnieszka Anna: pozycja 7 : 1,59% (122 głosów)
KOMITET WYBORCZY TYCHY - NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ:
- SLEZAK Klaudiusz Czesław: pozycja 1 : 2,08% (160 głosów)
- KOWALSKA-KANTYKA Małgorzata Wanda: pozycja 2 : 0,59% (45 głosów)
- BARTNIKOWSKI Tomasz Zygmunt: pozycja 3 : 0,34% (26 głosów)
- ROSICKA Małgorzata Joanna: pozycja 4 : 0,43% (33 głosów)
- PALIWODA Jacek Kajetan: pozycja 5 : 0,14% (11 głosów)
- GEMBKA Teresa: pozycja 6 : 0,25% (19 głosów)
- PYKA Arkadiusz Andrzej: pozycja 7 : 0,68% (52 głosów)
KOMITET WYBORCZY KLUB KONFEDERACJI TYCHY:
- ŚMIGLEWSKI Mateusz Marek: pozycja 1 : 4,35% (334 głosów)
- PYTEL Marcin Przemysław: pozycja 2 : 0,6% (46 głosów)
- SURDEL Sylwester Henryk: pozycja 3 : 0,07% (5 głosów)
- KANAFOYSKI Wojciech Piotr: pozycja 4 : 0,12% (9 głosów)
- SURDEL Sylwia Małgorzata: pozycja 5 : 0,25% (19 głosów)
- JANAK Iwona Maria: pozycja 6 : 0,17% (13 głosów)
- NOGA Kamila Halina: pozycja 7 : 0,07% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY ANDRZEJA DZIUBY:
- KONIECZNA Barbara Józefa: pozycja 1 : 11,71% (900 głosów)
- PABIAN Aleksandra Ewa: pozycja 2 : 5,17% (397 głosów)
- CYGAN Krystyna Agnieszka: pozycja 3 : 2,46% (189 głosów)
- SZEJNER Wiktor Cezary: pozycja 4 : 1,39% (107 głosów)
- SKWARZEC Mariusz Damian: pozycja 5 : 0,29% (22 głosów)
- LEWANDOWSKI Wojciech Tadeusz: pozycja 6 : 0,4% (31 głosów)
- WOŹNIAK Krzysztof Jan: pozycja 7 : 2,21% (170 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KŚCIUCZYK Andrzej Kazimierz: pozycja 1 : 11,1% (1 052 głosów)
- GOŁOSZ Marek Leszek: pozycja 2 : 8,04% (762 głosów)
- KAJZER Bożena Ewa: pozycja 3 : 2,63% (249 głosów)
- SPODNIEWSKA Barbara Wiesława: pozycja 4 : 0,56% (53 głosów)
- PREIS Patryk Robert: pozycja 5 : 0,32% (30 głosów)
- TAUSZNIK Oskar Andrzej: pozycja 6 : 0,15% (14 głosów)
- WRÓBEL Katarzyna Magdalena: pozycja 7 : 2,39% (227 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BADURA Natan Jonasz: pozycja 1 : 2,22% (210 głosów)
- ŁOCHOWSKA-PIOTROWICZ Magdalena Anna: pozycja 2 : 2,94% (279 głosów)
- MUSIOŁ Tomasz Krzysztof: pozycja 3 : 0,61% (58 głosów)
- BOBER Katarzyna Anna: pozycja 4 : 0,5% (47 głosów)
- NYCZ Marcin Czesław: pozycja 5 : 0,62% (59 głosów)
- SMOLORZ Beata Elżbieta: pozycja 6 : 0,39% (37 głosów)
- KISZEWSKI Bartosz Rafał: pozycja 7 : 0,47% (45 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CZAGAN Anna Agnieszka: pozycja 1 : 3,69% (350 głosów)
- JASIŃSKI Łukasz Tadeusz: pozycja 2 : 0,63% (60 głosów)
- DUBANIOWSKI Rafał Władysław: pozycja 3 : 0,26% (25 głosów)
- KWIATEK Włodzimierz Roman: pozycja 4 : 0,4% (38 głosów)
- BEDNARCZYK Anna Maria: pozycja 5 : 0,5% (47 głosów)
- GRABSKI Bartosz: pozycja 6 : 0,18% (17 głosów)
- URBANEK-CHROŃ Bogumiła Anna: pozycja 7 : 0,21% (20 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRAMATYKA Maciej Jacek: pozycja 1 : 15,05% (1 427 głosów)
- NURBAGANDOW Aschab-Ali: pozycja 2 : 3,26% (309 głosów)
- KIELIBA Weronika Marta: pozycja 3 : 2,46% (233 głosów)
- BLADA Maciej Piotr: pozycja 4 : 3,16% (300 głosów)
- MRÓWCZYŃSKA Jolanta Teresa: pozycja 5 : 1,07% (101 głosów)
- MIERNIK Paulina: pozycja 6 : 0,72% (68 głosów)
- KORNECKA-TRAWKA Anna Dominika: pozycja 7 : 1,38% (131 głosów)
KOMITET WYBORCZY TYCHY - NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ:
- PORSZKE Paweł Andrzej: pozycja 1 : 3,68% (349 głosów)
- AMSZEJ Agnieszka Ewelina: pozycja 2 : 1,31% (124 głosów)
- STENCEL Magdalena: pozycja 3 : 1,61% (153 głosów)
- MOĆKO Stefan Stanisław: pozycja 4 : 1,37% (130 głosów)
- ROSICKI Jarosław Mariusz: pozycja 5 : 0,25% (24 głosów)
- WOJAS Teresa Jadwiga: pozycja 6 : 0,61% (58 głosów)
- SUDUŁ Anna: pozycja 7 : 1,37% (130 głosów)
KOMITET WYBORCZY KLUB KONFEDERACJI TYCHY:
- SZCZYRBA Łukasz Karol: pozycja 1 : 3,9% (370 głosów)
- BERK Edyta Beata: pozycja 2 : 0,43% (41 głosów)
- ZIĘCINA Karolina Magdalena: pozycja 3 : 0,45% (43 głosów)
- DŁUGAJCZYK Dominik Radosław: pozycja 4 : 0,3% (28 głosów)
- LASZCZYK Grzegorz Tomasz: pozycja 5 : 0,23% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY ANDRZEJA DZIUBY:
- KASPERCZYK Michał Ryszard: pozycja 1 : 8,8% (834 głosów)
- KOSOWSKA-PAWŁOWICZ Patrycja Barbara: pozycja 2 : 4,81% (456 głosów)
- MICHALSKA Magdalena Maria: pozycja 3 : 1,64% (155 głosów)
- KUMOR Piotr Mariusz: pozycja 4 : 1,5% (142 głosów)
- WARCHOŁ Magdalena Maria: pozycja 5 : 0,25% (24 głosów)
- JASTRZĘBSKI Artur Piotr: pozycja 6 : 0,08% (8 głosów)
- RAK Adam Stanisław: pozycja 7 : 1,49% (141 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?