Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Radomsku na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Radomsku podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- FERENC Jarosław - KW STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”: 51,84% (8 308 głosów)
- WIĘCEK Łukasz Paweł - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 48,16% (7 719 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Radomsku podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- WIĘCEK Łukasz Paweł - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 40,69% (7 161 głosów)
- FERENC Jarosław - KW STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”: 35,52% (6 252 głosów)
- CIECIÓRA Krzysztof Jan - KWW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP: 15,59% (2 744 głosów)
- RĄCZKOWSKI Radosław Bolesław - KWW RADOMSKO:KREATYWNIE: 8,2% (1 444 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BISKUP Bartłomiej Wojciech: pozycja 1 : 11,72% (446 głosów)
- OLCZYK Karol Jakub: pozycja 2 : 4,28% (163 głosów)
- GRABAS Anna Halina: pozycja 3 : 1,63% (62 głosów)
- PAPLICKI Piotr Jacek: pozycja 4 : 1,5% (57 głosów)
- MIELCZAREK Agnieszka Małgorzata: pozycja 5 : 2,08% (79 głosów)
- KUŚMIEREK Małgorzata Barbara: pozycja 6 : 0,92% (35 głosów)
- ZAKRZEWSKA Elżbieta Mirosława: pozycja 7 : 1,76% (67 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PAL Wioletta Anna: pozycja 1 : 12,59% (479 głosów)
- KOPEĆ Dariusz Andrzej: pozycja 2 : 13,85% (527 głosów)
- BUCHALSKI Jakub Tomasz: pozycja 3 : 3,79% (144 głosów)
- LANGIER Renata Katarzyna: pozycja 4 : 4,1% (156 głosów)
- BOROWIECKA-GRZYWACZ Jadwiga Maria: pozycja 5 : 3,02% (115 głosów)
- PRZEPIÓRA Marek Adam: pozycja 6 : 2,02% (77 głosów)
- STANISŁAWSKA Renata Monika: pozycja 7 : 1,6% (61 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP:
- CIECIÓRA Tomasz Tadeusz: pozycja 1 : 3,6% (137 głosów)
- KOZŁOWSKA Ewelina Maria: pozycja 2 : 0,24% (9 głosów)
- GOZDEK Damian Przemysław: pozycja 3 : 0,95% (36 głosów)
- KOPER Klaudia Katarzyna: pozycja 4 : 0,32% (12 głosów)
- PAWEŁOSZEK Ryszard: pozycja 5 : 0,32% (12 głosów)
- WIEWIÓROWSKA Elżbieta: pozycja 6 : 0,16% (6 głosów)
- WALOSZCZYK Kamil Tomasz: pozycja 7 : 0,29% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKO:KREATYWNIE:
- BANAŚ Joanna: pozycja 1 : 0,84% (32 głosów)
- STEFAŃCZYK Artur Przemysław: pozycja 2 : 0,5% (19 głosów)
- PÓŁROLA Jakub Adam: pozycja 3 : 0,68% (26 głosów)
- STEFAŃSKA Agata Elżbieta: pozycja 4 : 0,34% (13 głosów)
- RUSIN Magdalena Anna: pozycja 5 : 0,32% (12 głosów)
- SATERNUS Daniel Albert: pozycja 6 : 0,34% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- MINECKI Grzegorz: pozycja 1 : 9,96% (379 głosów)
- BEBŁOCIŃSKA Magdalena Agnieszka: pozycja 2 : 3,86% (147 głosów)
- WERNER Artur Henryk: pozycja 3 : 0,76% (29 głosów)
- ŁAKOMA Katarzyna Agnieszka: pozycja 4 : 1,95% (74 głosów)
- SZTANGRECIAK Robert Janusz: pozycja 5 : 2,89% (110 głosów)
- SZWEDZIK Jakub Michał: pozycja 6 : 0,24% (9 głosów)
- TRAJDOS Barbara Elżbieta: pozycja 7 : 0,18% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- OWCZAREK Ireneusz Marek: pozycja 1 : 0,68% (26 głosów)
- BOBROW Daria Beata: pozycja 2 : 1,39% (53 głosów)
- BANASZCZYK Albert Andrzej: pozycja 3 : 0,26% (10 głosów)
- KWIECIEŃ Agnieszka Aneta: pozycja 4 : 0,45% (17 głosów)
- KUKIAN Cezary Andrzej: pozycja 5 : 0,18% (7 głosów)
- ZATOŃ Halina Zofia: pozycja 6 : 1,97% (75 głosów)
- KRZYSZCZUK Mariusz Mirosław: pozycja 7 : 1,45% (55 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUBAK Tadeusz Wacław: pozycja 1 : 7,65% (405 głosów)
- KUCHARSKI Andrzej: pozycja 2 : 8,24% (436 głosów)
- RAKSA Izabela: pozycja 3 : 1,17% (62 głosów)
- KOSENDEK Magdalena Barbara: pozycja 4 : 1,25% (66 głosów)
- WĘGRZYŃSKI Bogdan Waldemar: pozycja 5 : 0,66% (35 głosów)
- SURMACKI Zbigniew Grzegorz: pozycja 6 : 2,04% (108 głosów)
- WRÓBEL Anna Katarzyna: pozycja 7 : 0,98% (52 głosów)
- KOZŁOWSKI Hubert Paweł: pozycja 8 : 0,76% (40 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WITASZCZYK Elżbieta Jadwiga: pozycja 1 : 1,38% (73 głosów)
- WOLDAN Irena Elżbieta: pozycja 2 : 0,09% (5 głosów)
- GRZESZCZAK Jakub Jan: pozycja 3 : 0,42% (22 głosów)
- ZAWADZKA Kaja Ewa: pozycja 4 : 0,53% (28 głosów)
- BIENIEK Henryk: pozycja 5 : 0,08% (4 głosów)
- ZIELIŃSKI Henryk: pozycja 6 : 0,42% (22 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WIĘCEK Łukasz Paweł: pozycja 1 : 22,52% (1 192 głosów)
- KEMPSKI Robert Jan: pozycja 2 : 4,72% (250 głosów)
- SPÓLNICKI Michał Jacek: pozycja 3 : 3,87% (205 głosów)
- POTERALSKA Agnieszka Barbara: pozycja 4 : 5,63% (298 głosów)
- KOWALCZYK Jadwiga Teresa: pozycja 5 : 0,91% (48 głosów)
- WIADEREK Renata Mariola: pozycja 6 : 0,98% (52 głosów)
- SZPONDER Artur Łukasz: pozycja 7 : 2,36% (125 głosów)
- GRABNY Grzegorz Adam: pozycja 8 : 1,02% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP:
- KOWALCZYK Ewa Maria: pozycja 1 : 0,85% (45 głosów)
- KOĆWIN Łukasz Mateusz: pozycja 2 : 0,45% (24 głosów)
- SZCZYPKOWSKI Robert Grzegorz: pozycja 3 : 0,09% (5 głosów)
- CIECIURA Beata Anna: pozycja 4 : 0,47% (25 głosów)
- KRAWCZYK Mariusz Grzegorz: pozycja 5 : 0,06% (3 głosów)
- ZASĘPA Edyta Helena: pozycja 6 : 0,06% (3 głosów)
- RADKA Konrad Tomasz: pozycja 7 : 0,09% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKO:KREATYWNIE:
- RĄCZKOWSKI Radosław Bolesław: pozycja 1 : 4,01% (212 głosów)
- HERTER Nina Anna: pozycja 2 : 0,26% (14 głosów)
- SATERNUS Piotr Łukasz: pozycja 3 : 0,13% (7 głosów)
- SALA Weronika: pozycja 4 : 0,11% (6 głosów)
- MARCZYK Michał Jacek: pozycja 5 : 0,08% (4 głosów)
- SOBIERAJ Aleksandra Julia: pozycja 6 : 0,13% (7 głosów)
- BERA Nikodem Dariusz: pozycja 7 : 0,08% (4 głosów)
- SATERNUS Marta Anastazja: pozycja 8 : 0,47% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- FERENC Jarosław: pozycja 1 : 7,1% (376 głosów)
- GÓRNIK Krzysztof Wojciech: pozycja 2 : 3,27% (173 głosów)
- SZLADERBA Justyna Luiza: pozycja 3 : 1% (53 głosów)
- MAJAK Sławomir Bogusław: pozycja 4 : 0,38% (20 głosów)
- ŚLIWIOK Żaneta Teresa: pozycja 5 : 0,45% (24 głosów)
- KALECIŃSKA Monika Maria: pozycja 6 : 0,74% (39 głosów)
- SIDOROWICZ Katarzyna Małgorzata: pozycja 7 : 0,23% (12 głosów)
- MIELCZAREK Piotr Mirosław: pozycja 8 : 0,15% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- KOWALSKA Beata Lidia: pozycja 1 : 5,95% (315 głosów)
- ZAWADZKA Danuta Róża: pozycja 2 : 2,8% (148 głosów)
- KACZYŃSKI Robert Czesław: pozycja 3 : 0,6% (32 głosów)
- PRZERADA Katarzyna Ewa: pozycja 4 : 0,4% (21 głosów)
- PATEK Katarzyna Anna: pozycja 5 : 0,43% (23 głosów)
- GRABNA Małgorzata Agnieszka: pozycja 6 : 0,43% (23 głosów)
- ŁYSIK Artur Michał: pozycja 7 : 0,6% (32 głosów)
- MAJEWSKI Paweł Marek: pozycja 8 : 0,43% (23 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SERWA Daniel Marek: pozycja 1 : 8,58% (361 głosów)
- LEWANDOWSKI Piotr Henryk: pozycja 2 : 6,34% (267 głosów)
- SKALIK Adam Paweł: pozycja 3 : 1,69% (71 głosów)
- TADEUSIAK Katarzyna Anna: pozycja 4 : 1,76% (74 głosów)
- KASZNICKA Dorota: pozycja 5 : 0,83% (35 głosów)
- KOWALSKA Renata: pozycja 6 : 0,69% (29 głosów)
- KNAŚ Zbigniew Adam: pozycja 7 : 2,78% (117 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KILANOWSKI Wojciech Jarosław: pozycja 1 : 1,07% (45 głosów)
- KRUSZYŃSKA-ŁĘGOWIK Agnieszka: pozycja 2 : 0,9% (38 głosów)
- PODOLAK Katarzyna: pozycja 3 : 0,45% (19 głosów)
- TRZECIAK Marcin: pozycja 4 : 0,52% (22 głosów)
- MAŚLANKA Michał: pozycja 5 : 0,43% (18 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PICHIT Paweł Henryk: pozycja 1 : 12,97% (546 głosów)
- KOŁODZIEJSKA Małgorzata Bożena: pozycja 2 : 7,91% (333 głosów)
- KULIŚ Andrzej Piotr: pozycja 3 : 2,97% (125 głosów)
- BIEDRZYCKA Agnieszka Ewa: pozycja 4 : 5,11% (215 głosów)
- BILSKI Przemysław Maciej: pozycja 5 : 1,83% (77 głosów)
- BOGDAN Aneta Emilia: pozycja 6 : 1,07% (45 głosów)
- KAMIŃSKI Patryk Krystian: pozycja 7 : 2,14% (90 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP:
- MINUTA-KOŃCZAK Monika Agnieszka: pozycja 1 : 1,09% (46 głosów)
- SAJDAK Radosław Paweł: pozycja 2 : 0,26% (11 głosów)
- BATOR Ireneusz Czesław: pozycja 3 : 0,38% (16 głosów)
- JANOWSKA Paulina Danuta: pozycja 4 : 0,1% (4 głosów)
- ZASADA Piotr Paweł: pozycja 5 : 0,12% (5 głosów)
- KOĆWIN Maria Jolanta: pozycja 6 : 0,05% (2 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKO:KREATYWNIE:
- NIEDŹWIEDZKI Michał Łukasz: pozycja 1 : 1,24% (52 głosów)
- SALA Maria: pozycja 2 : 0,74% (31 głosów)
- JAGUŚ Dariusz Stefan: pozycja 3 : 0,17% (7 głosów)
- ŁOŚ Mariusz Krzysztof: pozycja 4 : 0,1% (4 głosów)
- WOLSKA Ewa Katarzyna: pozycja 5 : 0,19% (8 głosów)
- ADAMCZYK Agnieszka Anna: pozycja 6 : 0,14% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- ŁYSIK Jadwiga Bogumiła: pozycja 1 : 5,75% (242 głosów)
- LEWANDOWSKI Robert Zdzisław: pozycja 2 : 8,03% (338 głosów)
- KACZMARCZYK Paula: pozycja 3 : 3,75% (158 głosów)
- BROŚ Joanna Gabriela: pozycja 4 : 0,57% (24 głosów)
- SOBCZYK Barbara Grażyna: pozycja 5 : 0,07% (3 głosów)
- JĘDRZEJCZYK Marek Grzegorz: pozycja 6 : 0,55% (23 głosów)
- WĘGRZYŃSKI Sławomir Stefan: pozycja 7 : 1,64% (69 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- OTOLIŃSKI Andrzej Władysław: pozycja 1 : 9,12% (384 głosów)
- BĄK-KEMPA Wioletta Maria: pozycja 2 : 1,12% (47 głosów)
- ANTCZAK Izabela Agata: pozycja 3 : 0,48% (20 głosów)
- TOMALSKI Mateusz Zbigniew: pozycja 4 : 1,92% (81 głosów)
- BAREŁA Renata: pozycja 5 : 0,88% (37 głosów)
- SOBOCIŃSKI Mieczysław Józef: pozycja 6 : 0,38% (16 głosów)
- WARDA Robert Przemysław: pozycja 7 : 1,14% (48 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GARBIEC Maja Magdalena: pozycja 1 : 11,2% (450 głosów)
- PATORA Sylwia Beata: pozycja 2 : 2,54% (102 głosów)
- DRYJA Eugeniusz Krzysztof: pozycja 3 : 4,58% (184 głosów)
- BROSZKIEWICZ Andrzej Ryszard: pozycja 4 : 1,19% (48 głosów)
- SKALIK Wiktoria Maria: pozycja 5 : 0,57% (23 głosów)
- GZIK Andrzej Stanisław: pozycja 6 : 1,22% (49 głosów)
- CIACH Mikołaj: pozycja 7 : 1,57% (63 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DĘBSKI Rafał Jacek: pozycja 1 : 22,2% (892 głosów)
- WARNKE-MAZUR Aleksandra Alicja: pozycja 2 : 7,67% (308 głosów)
- KUŚMIERCZYK Ewa Małgorzata: pozycja 3 : 1,97% (79 głosów)
- ŻAREK Tobiasz Damian: pozycja 4 : 2,59% (104 głosów)
- CZYŻ Agata Agnieszka: pozycja 5 : 1,37% (55 głosów)
- MIELCZAREK Piotr Adam: pozycja 6 : 3,11% (125 głosów)
- SZCZEPAŃSKA Ewa Jolanta: pozycja 7 : 1,12% (45 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA CIECIÓRY ODNOWA RP:
- WALOSZCZYK Artur Wiesław: pozycja 1 : 0,9% (36 głosów)
- ŚMIGIELSKI Paweł Józef: pozycja 2 : 0,42% (17 głosów)
- KOPER Sebastian Jerzy: pozycja 3 : 0,75% (30 głosów)
- OLEJNICZAK Katarzyna Aleksandra: pozycja 4 : 0,25% (10 głosów)
- ZASADA Monika Anna: pozycja 5 : 0,1% (4 głosów)
- STĘPIEŃ Ilona Maria: pozycja 6 : 0,17% (7 głosów)
- KOWALCZYK Włodzimierz Stanisław: pozycja 7 : 0,25% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RADOMSKO:KREATYWNIE:
- BERA Karolina Agnieszka: pozycja 1 : 0,75% (30 głosów)
- SIEWIOR Paweł Krzysztof: pozycja 2 : 0,92% (37 głosów)
- NIEDŹWIEDZKI Kamil Henryk: pozycja 3 : 0,32% (13 głosów)
- SALIŃSKI Tomasz Damian: pozycja 4 : 0,1% (4 głosów)
- ADAMIAK Ewa Dorota: pozycja 5 : 0,05% (2 głosów)
- SATERNUS Monika Katarzyna: pozycja 6 : 0,12% (5 głosów)
- KACZYŃSKA Monika Anna: pozycja 7 : 0,07% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA RADOMSKA”:
- KAŁDOŃSKI Paweł: pozycja 1 : 7,09% (285 głosów)
- BUGDAL Kamil Paweł: pozycja 2 : 10,03% (403 głosów)
- BRZÓZKA Katarzyna Barbara: pozycja 3 : 0,22% (9 głosów)
- STOLAREK Grzegorz Stanisław: pozycja 4 : 4,53% (182 głosów)
- MAKUCH-JACHOWICZ Katarzyna Ewa: pozycja 5 : 0,85% (34 głosów)
- MAZUT Dominika Małgorzata: pozycja 6 : 0,82% (33 głosów)
- DAWID Rafał Sławomir: pozycja 7 : 0,85% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNY SAMORZĄD”:
- BUGAJSKI Daniel Krzysztof: pozycja 1 : 3,78% (152 głosów)
- KOWALCZYK Emilia: pozycja 2 : 0,82% (33 głosów)
- OLCZYK Izabela Wioletta: pozycja 3 : 0,6% (24 głosów)
- SZYDZIAK Marzena Agnieszka: pozycja 4 : 0,7% (28 głosów)
- JANOCHA Magdalena: pozycja 5 : 0,07% (3 głosów)
- ZARĘBSKI Rafał Marcin: pozycja 6 : 0,85% (34 głosów)
- ZBROJA Dominik Roman: pozycja 7 : 0,72% (29 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?