Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Gliwicach na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Gliwicach podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- KUCZYŃSKA-BUDKA Katarzyna Bogna - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 50,56% (24 520 głosów)
- ŚPIEWOK Mariusz Grzegorz - KWW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA: 49,44% (23 980 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Gliwicach podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- KUCZYŃSKA-BUDKA Katarzyna Bogna - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 38,62% (23 689 głosów)
- ŚPIEWOK Mariusz Grzegorz - KWW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA: 27,82% (17 061 głosów)
- CHMIELEWSKI Łukasz - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 20,01% (12 271 głosów)
- GORNIG Kajetan Andrzej - KWW NOWY RATUSZ: 9,75% (5 980 głosów)
- GLOWIENKA Marcin Józef - KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY: 3,81% (2 336 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MICHCZYŃSKI Adam Marek: pozycja 1 : 11,88% (1 775 głosów)
- GOLISZEWSKI Zdzisław: pozycja 2 : 3,53% (527 głosów)
- KORUS Marek: pozycja 3 : 2,05% (307 głosów)
- STANIENDA-PILECKI Katarzyna Jadwiga: pozycja 4 : 0,68% (102 głosów)
- CHODACKA Małgorzata Maria: pozycja 5 : 0,63% (94 głosów)
- DYNIA Krystyna Ewa: pozycja 6 : 0,42% (63 głosów)
- FOSTOWICZ-ZAHORSKI Andrzej Jan: pozycja 7 : 0,11% (17 głosów)
- MIKRUT Paweł: pozycja 8 : 1,79% (267 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- GLOWIENKA Marcin Józef: pozycja 1 : 3,81% (569 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Zbigniew Paweł: pozycja 2 : 0,49% (73 głosów)
- LAITL Adam: pozycja 3 : 0,12% (18 głosów)
- SOKOŁOWSKA-WOLSKA Dorota Anna: pozycja 4 : 0,43% (64 głosów)
- CZABANIA Katarzyna Lucyna: pozycja 5 : 0,1% (15 głosów)
- KRZYŻANIAK Maria Emilia: pozycja 6 : 0,18% (27 głosów)
- SMORCZEWSKI Michał Łukasz: pozycja 7 : 0,35% (52 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WANICZEK Kamil Józef: pozycja 1 : 1,92% (287 głosów)
- ŻYCIŃSKI Stanisław Czesław: pozycja 2 : 0,34% (51 głosów)
- POLIS-CIAPA Anna Maria: pozycja 3 : 0,83% (124 głosów)
- BŁASZCZYK Robert: pozycja 4 : 0,24% (36 głosów)
- DENISIUK Katarzyna Joanna: pozycja 5 : 0,5% (74 głosów)
- SIMKA Tomasz Wiesław: pozycja 6 : 0,11% (16 głosów)
- WANIA Krzysztof Mirosław: pozycja 7 : 0,18% (27 głosów)
- STEFANOWICZ Anna Bożena: pozycja 8 : 0,56% (84 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FILIPKOWSKA Agnieszka Urszula: pozycja 1 : 18,46% (2 758 głosów)
- CZAPLA Wojciech Krzysztof: pozycja 2 : 10,27% (1 535 głosów)
- JURCZEWSKA-PŁOŃSKA Krystyna: pozycja 3 : 1,43% (214 głosów)
- BOTOR Seweryn Roman: pozycja 4 : 1,42% (212 głosów)
- GOŁĘBIOWSKA Anna Ewa: pozycja 5 : 2,93% (438 głosów)
- SZYMAŃSKA-TELICZEK Anna Maria: pozycja 6 : 0,93% (139 głosów)
- PIENIĄŻEK Anna Barbara: pozycja 7 : 1,31% (196 głosów)
- BARCIK Tadeusz Zdzisław: pozycja 8 : 0,7% (105 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY RATUSZ:
- SZAFARCZYK Patrycja Dominika: pozycja 1 : 2,88% (430 głosów)
- BUKSA Grzegorz Włodzimierz: pozycja 2 : 1,25% (187 głosów)
- SCHAEFFER Joanna Małgorzata: pozycja 3 : 0,65% (97 głosów)
- KOSIERKIEWICZ Katarzyna: pozycja 4 : 0,19% (28 głosów)
- TABOR Grzegorz Wojciech: pozycja 5 : 0,18% (27 głosów)
- OKOŃSKA-SZYSZKO Joanna Katarzyna: pozycja 6 : 0,21% (31 głosów)
- HADAŚ Krzysztof Marcin: pozycja 7 : 0,17% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA:
- SOWA Krystyna Wacława: pozycja 1 : 12,44% (1 858 głosów)
- TROCHIMOWICZ Jacek Andrzej: pozycja 2 : 2,64% (394 głosów)
- GRZYB Zbigniew Andrzej: pozycja 3 : 1,49% (223 głosów)
- CHODOROWSKI Andrzej Bolesław: pozycja 4 : 3,05% (455 głosów)
- SKOCZYLAS Agnieszka Ewa: pozycja 5 : 2,98% (445 głosów)
- SZAFERT Janusz Czesław: pozycja 6 : 1,14% (170 głosów)
- WSZOŁEK Monika Ewa: pozycja 7 : 0,6% (89 głosów)
- MARCINÓW Marek Krzysztof: pozycja 8 : 0,56% (84 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „DIALOG”:
- GAWRYSIUK Grzegorz Janusz: pozycja 1 : 0,64% (95 głosów)
- APLIK Ewelina: pozycja 2 : 0,11% (16 głosów)
- SZEJNA Barbara: pozycja 3 : 0,02% (3 głosów)
- GORCZYCA Mirosław Mariusz: pozycja 4 : 0,09% (14 głosów)
- MOSUR Adrian Daniel: pozycja 5 : 0,03% (4 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TYLUTKO Tomasz Tadeusz: pozycja 1 : 8,89% (1 528 głosów)
- PEST Olaf Piotr: pozycja 2 : 5,32% (915 głosów)
- BYRCZEK Michał Tadeusz: pozycja 3 : 2,5% (429 głosów)
- SIEBER Izabela Marianna: pozycja 4 : 0,69% (119 głosów)
- WIECZORKOWSKA Bożena: pozycja 5 : 0,87% (149 głosów)
- SUPERAT Bogusław Władysław: pozycja 6 : 1,13% (194 głosów)
- DUDZIŃSKA Magdalena: pozycja 7 : 0,72% (123 głosów)
- SZTEN-MARTYKA Alicja: pozycja 8 : 0,13% (22 głosów)
- MAJGIER Adam: pozycja 9 : 1,06% (183 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- RAŚ Łukasz Tomasz: pozycja 1 : 2,73% (470 głosów)
- SIEBER Dawid Joachim: pozycja 2 : 0,42% (72 głosów)
- PTOSZEK Arkadiusz Józef: pozycja 3 : 0,3% (52 głosów)
- KUNERT Mateusz: pozycja 4 : 0,33% (56 głosów)
- KRZYŻANOWSKA Małgorzata Anna: pozycja 5 : 0,52% (89 głosów)
- KRZEMIŃSKA Marzena Anna: pozycja 6 : 0,22% (38 głosów)
- SZCZEPANEK Helena Franciszka: pozycja 7 : 0,13% (23 głosów)
- MAJGIER Ewa Helena: pozycja 8 : 0,19% (33 głosów)
- KOWAR Franciszek Ákos: pozycja 9 : 0,13% (23 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CYBUL Rafał: pozycja 1 : 2,27% (391 głosów)
- MAKUCH Maciej Piotr: pozycja 2 : 0,37% (64 głosów)
- STĘPIEŃ Joanna Katarzyna: pozycja 3 : 0,93% (159 głosów)
- BORÓWKA Lilianna Ewa: pozycja 4 : 0,47% (80 głosów)
- MOSKAL Maciej Jakub: pozycja 5 : 0,19% (33 głosów)
- PALECZNA Olga Krystyna: pozycja 6 : 0,42% (72 głosów)
- TARAN Aleksandra: pozycja 7 : 0,19% (33 głosów)
- ŁUCKA Patrycja Maria: pozycja 8 : 0,21% (36 głosów)
- GILLER Andrzej Krzysztof: pozycja 9 : 0,16% (28 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZIĘBA Jarosław Henryk: pozycja 1 : 9,78% (1 681 głosów)
- WYGODA Zbigniew Jacek: pozycja 2 : 4,38% (753 głosów)
- BARTOSIEWICZ Wiktoria Izabela: pozycja 3 : 8,05% (1 384 głosów)
- KRZAKIEWICZ-ROSPOND Magdalena Ewa: pozycja 4 : 1,77% (305 głosów)
- WÓJCIK Natalia Bernardyna: pozycja 5 : 1,66% (285 głosów)
- RYPIŃSKA Jolanta Stanisława: pozycja 6 : 0,93% (160 głosów)
- KUROWSKI Bartłomiej Ryszard: pozycja 7 : 1,4% (241 głosów)
- TURSKA-D'AMICO Maria: pozycja 8 : 2,25% (386 głosów)
- HARLENDER Paweł: pozycja 9 : 1,27% (218 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY RATUSZ:
- GORNIG Kajetan Andrzej: pozycja 1 : 6,87% (1 180 głosów)
- JASIK Grzegorz Robert: pozycja 2 : 2,16% (372 głosów)
- KRĘŻEL Katarzyna Iwona: pozycja 3 : 0,81% (139 głosów)
- DYLA Andrzej Robert: pozycja 4 : 0,38% (65 głosów)
- HAJDUK Barbara Joanna: pozycja 5 : 0,4% (68 głosów)
- COPIK Aneta Ilona: pozycja 6 : 0,22% (38 głosów)
- ŚNIEŻEK Elżbieta Maria: pozycja 7 : 0,13% (22 głosów)
- ŚMIETAŃSKI Edmund Józef: pozycja 8 : 0,03% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA:
- PSZONAK Marek Jan: pozycja 1 : 9,09% (1 562 głosów)
- KLECZKA Krzysztof Robert: pozycja 2 : 5,95% (1 023 głosów)
- JAŚNIOK Michał Adam: pozycja 3 : 1,18% (202 głosów)
- CURYŁO Leszek: pozycja 4 : 2,65% (455 głosów)
- KONIOR Małgorzata Jadwiga: pozycja 5 : 1,66% (285 głosów)
- WOJEWÓDZKA Magdalena Izabela: pozycja 6 : 0,63% (109 głosów)
- GIERLOTKA Barbara Anna: pozycja 7 : 0,92% (158 głosów)
- WIERZCHANOWSKI Marcin Łukasz: pozycja 8 : 0,67% (115 głosów)
- KARWOWSKA Angelika: pozycja 9 : 0,88% (151 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „DIALOG”:
- SZEJNA Sławomir Dominik: pozycja 1 : 0,45% (77 głosów)
- PODOLSKA Katarzyna Dorota: pozycja 2 : 0,08% (14 głosów)
- NITYCHORUK Joanna Maria: pozycja 3 : 0,58% (100 głosów)
- MIKOŁAJSKI Aleksander Eugeniusz: pozycja 4 : 0,15% (25 głosów)
- SITKO Katarzyna Jadwiga: pozycja 5 : 0,06% (10 głosów)
- APLIK Krzysztof Michał: pozycja 6 : 0,16% (27 głosów)
- MALCZEWSKI Grzegorz Andrzej: pozycja 7 : 0,06% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- KACZOROWSKI Bartosz Andrzej: pozycja 1 : 0,25% (43 głosów)
- BRYL Maria: pozycja 2 : 0,13% (23 głosów)
- KLUCZAK Ewa: pozycja 3 : 0,08% (14 głosów)
- PIEC Patrycja Anna: pozycja 4 : 0,31% (54 głosów)
- GADKOWSKI Paweł Wiesław: pozycja 5 : 0,07% (12 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BUCZEK Ryszard Stanisław: pozycja 1 : 14,02% (1 378 głosów)
- PROKOP Marcin Tadeusz: pozycja 2 : 2,5% (246 głosów)
- GORSZANÓW Adam Henryk: pozycja 3 : 0,8% (79 głosów)
- SIERAK Grzegorz: pozycja 4 : 2,37% (233 głosów)
- KSIĘŻOPOLSKA Bogumiła: pozycja 5 : 1,65% (162 głosów)
- BAJ Brygida Katarzyna: pozycja 6 : 2,18% (214 głosów)
- IZYDORCZYK Weronika: pozycja 7 : 1,02% (100 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- WRONKOWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 2,11% (207 głosów)
- FABRY Rafał Andrzej: pozycja 2 : 0,21% (21 głosów)
- BAJOROWICZ Danuta Maria: pozycja 3 : 0,36% (35 głosów)
- MATUSZ Mirosława Kazimiera: pozycja 4 : 0,14% (14 głosów)
- ŁOZIŃSKI Bartłomiej Łukasz: pozycja 5 : 0,52% (51 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LEWANDOWSKI Marek Witold: pozycja 1 : 1,02% (100 głosów)
- DUBIECKI Jacek: pozycja 2 : 0,55% (54 głosów)
- BODZIOCH Gabriel Jan: pozycja 3 : 6,27% (616 głosów)
- MAJEWSKA Agnieszka Monika: pozycja 4 : 0,93% (91 głosów)
- KŁOSZEWSKA Danuta Sonia: pozycja 5 : 0,16% (16 głosów)
- PIĄTKOWSKA Irena: pozycja 6 : 0,28% (28 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- UJMA-WĄSOWICZ Katarzyna: pozycja 1 : 9,83% (966 głosów)
- PAJĄK Jan Józef: pozycja 2 : 15,32% (1 506 głosów)
- KUCHARZ Mariusz Tomasz: pozycja 3 : 5,42% (533 głosów)
- MACHEL Magdalena Katarzyna: pozycja 4 : 2,15% (211 głosów)
- BARTOSIEWICZ Wojciech Jerzy: pozycja 5 : 1,25% (123 głosów)
- CHOMICZ Mateusz Bartłomiej: pozycja 6 : 0,38% (37 głosów)
- TRĘDA Hanna Maria: pozycja 7 : 1,75% (172 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY RATUSZ:
- BUCHTA Joanna Urszula: pozycja 1 : 1,79% (176 głosów)
- ZIELIŃSKI Tomasz: pozycja 2 : 0,31% (30 głosów)
- MARKIEWICZ Anna Maria: pozycja 3 : 0,55% (54 głosów)
- TYSZKO Beata Elżbieta: pozycja 4 : 0,11% (11 głosów)
- SZKUDLAREK Piotr Jerzy: pozycja 5 : 0,17% (17 głosów)
- PLOCH Korneliusz Joachim: pozycja 6 : 0,03% (3 głosów)
- HADAŚ Beata Elżbieta: pozycja 7 : 0,2% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA:
- KIEŁPIŃSKI Marcin Michał: pozycja 1 : 9,7% (954 głosów)
- GRABIEC Marcin: pozycja 2 : 5,91% (581 głosów)
- MAKSYMOWICZ Bartłomiej Michał: pozycja 3 : 2,34% (230 głosów)
- PIENIĄŻKOWSKA-WOLDEYES Barbara Bożena: pozycja 4 : 1,4% (138 głosów)
- RÓG-SOŁTYSIAK Agnieszka Monika: pozycja 5 : 0,67% (66 głosów)
- PURZYŃSKI Arkadiusz Marcin: pozycja 6 : 0,2% (20 głosów)
- BELLA Czesława: pozycja 7 : 0,69% (68 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „DIALOG”:
- GWÓŹDŹ Katarzyna Maria: pozycja 1 : 0,96% (94 głosów)
- METZ Marta: pozycja 2 : 0,13% (13 głosów)
- DROŻDŻ Michał Piotr: pozycja 3 : 0,78% (77 głosów)
- KOWIŃSKI Jacek Tadeusz: pozycja 4 : 0,09% (9 głosów)
- TOMASZEWSKI Michał Paweł: pozycja 5 : 0,08% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- STACHERCZAK Mateusz Janusz: pozycja 1 : 0,34% (33 głosów)
- GADKOWSKA Barbara Jadwiga: pozycja 2 : 0,09% (9 głosów)
- URBANEK Dorota: pozycja 3 : 0,1% (10 głosów)
- KALUS-CHOLEWA Martyna Małgorzata: pozycja 4 : 0,09% (9 głosów)
- KACZMAREK Janusz: pozycja 5 : 0,07% (7 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHMIELEWSKI Łukasz: pozycja 1 : 13,39% (2 508 głosów)
- PROCEL Krzysztof Paweł: pozycja 2 : 1,93% (362 głosów)
- KAJDANOWICZ Anna Katarzyna: pozycja 3 : 1,53% (286 głosów)
- PRUSZKO Mariusz Błażej: pozycja 4 : 0,25% (46 głosów)
- KLUSKA Renata Barbara: pozycja 5 : 0,69% (129 głosów)
- KRZEMIŃSKI Jakub Jonatan: pozycja 6 : 0,18% (33 głosów)
- KORUS Beata Elżbieta: pozycja 7 : 0,19% (36 głosów)
- MARCINÓW Lucyna: pozycja 8 : 0,15% (29 głosów)
- SZYMAŃSKI Tomasz Krzysztof: pozycja 9 : 1,66% (311 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- NOWAK Rafał Tomasz: pozycja 1 : 2,46% (461 głosów)
- KALARUS Dorota Elżbieta: pozycja 2 : 0,54% (101 głosów)
- JAWORSKI Waldemar Stanisław: pozycja 3 : 0,33% (61 głosów)
- MORYC Bogusława Elżbieta: pozycja 4 : 0,16% (30 głosów)
- BERDOWSKI Bartłomiej Michał: pozycja 5 : 0,18% (34 głosów)
- CHOJECKA-ZAJĄC Teresa: pozycja 6 : 0,16% (30 głosów)
- SZYMCZAK Jacek Bogumił: pozycja 7 : 0,1% (18 głosów)
- WALMUS Teresa: pozycja 8 : 0,1% (19 głosów)
- NOWICKI Dariusz Edwin: pozycja 9 : 0,16% (30 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HERMAN Sławomir Andrzej: pozycja 1 : 1,31% (246 głosów)
- STRYJA Magdalena Liliana: pozycja 2 : 1,8% (338 głosów)
- DUDA Arkadiusz Damian: pozycja 3 : 0,32% (60 głosów)
- JAKUBOWSKI Bartosz: pozycja 4 : 0,23% (43 głosów)
- GRABOWSKI Mieczysław Bogusław: pozycja 5 : 0,13% (24 głosów)
- GOLDA Magdalena Patrycja: pozycja 6 : 0,42% (79 głosów)
- OSTROMECKA Magdalena Anna: pozycja 7 : 0,21% (40 głosów)
- GŁOWALA-GRABOWSKA Agnieszka Krystyna: pozycja 8 : 0,15% (28 głosów)
- ŻOŁĄDKOWSKI Marek Jerzy: pozycja 9 : 0,12% (22 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KUCZYŃSKA-BUDKA Katarzyna Bogna: pozycja 1 : 24,63% (4 615 głosów)
- GWIAZDA Aleksander Stanisław: pozycja 2 : 2,39% (448 głosów)
- MAINUSCH-BUHL Alicja Helena: pozycja 3 : 2,41% (452 głosów)
- BACZA Tomasz Przemysław: pozycja 4 : 0,86% (162 głosów)
- DRZEWIECKA Nina Ludwika: pozycja 5 : 1,05% (197 głosów)
- TROJANOWSKA-ANTONIAK Małgorzata Lucyna: pozycja 6 : 0,72% (135 głosów)
- MĘKWIŃSKA Ewa Izabela: pozycja 7 : 0,96% (179 głosów)
- ZACZEK Wojciech Jan: pozycja 8 : 0,74% (138 głosów)
- CAG Tomasz Jacek: pozycja 9 : 0,52% (97 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY RATUSZ:
- ZAJĄC Michał Piotr: pozycja 1 : 4,45% (833 głosów)
- DUDA Agnieszka Katarzyna: pozycja 2 : 6,92% (1 297 głosów)
- WIECZOREK Łukasz Michał: pozycja 3 : 2,99% (560 głosów)
- MARKIEWICZ Joanna Wioleta: pozycja 4 : 0,38% (72 głosów)
- BOJARSKA Joanna Maria: pozycja 5 : 0,34% (64 głosów)
- PLOCH Fabiola Olimpia: pozycja 6 : 0,12% (23 głosów)
- WARZECHA Marcin Filip: pozycja 7 : 0,06% (11 głosów)
- MYSIAKOWSKA Joanna: pozycja 8 : 0,07% (14 głosów)
- PORAŃSKI Maciej Jan: pozycja 9 : 0,14% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA GLIWIC ZYGMUNTA FRANKIEWICZA:
- NEUMANN Adam Marian: pozycja 1 : 6,57% (1 230 głosów)
- WRÓBLEWSKI Paweł Bronisław: pozycja 2 : 4,71% (882 głosów)
- POPIŃSKA Małgorzata: pozycja 3 : 1,46% (273 głosów)
- KARWETA Joanna: pozycja 4 : 0,56% (105 głosów)
- KUS Bożena Teresa: pozycja 5 : 0,25% (47 głosów)
- WIECZOREK Paweł Piotr: pozycja 6 : 1,68% (314 głosów)
- WYPYCH Jarosław Tomasz: pozycja 7 : 1,64% (307 głosów)
- LESIAK Krzysztof: pozycja 8 : 1,79% (335 głosów)
- KRAJEWSKA Katarzyna Wiktoria: pozycja 9 : 0,86% (161 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „DIALOG”:
- CHABIN Dominika Joanna: pozycja 1 : 0,49% (91 głosów)
- RUSZEL Bartosz Maciej: pozycja 2 : 0,12% (23 głosów)
- PIWKO Antonina Irena: pozycja 3 : 0,11% (21 głosów)
- APLIK Michał Mateusz: pozycja 4 : 0,02% (4 głosów)
- SZEJNA Karolina Kinga: pozycja 5 : 0,07% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- CHOLEWA Dawid Józef: pozycja 1 : 0,85% (160 głosów)
- URBANEK Krzysztof Grzegorz: pozycja 2 : 0,09% (16 głosów)
- KACZOROWSKA Anna Ewa: pozycja 3 : 0,09% (16 głosów)
- MYKIETYN Ewa Aleksandra: pozycja 4 : 0,02% (4 głosów)
- ŚLIWA-KĘPKA Barbara Maria: pozycja 5 : 0,03% (5 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?