Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cieszyńska policja namawia mieszkańców, by inwestowali w wykrywacze czadu

WIK
Prawie 3 700 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym prawie 1800 poszkodowanych i 106 ofiar śmiertelnych. Te liczby pokazują żniwo, jakie czad zebrał w tylko w poprzednim okresie grzewczym. Dlatego cieszyńska policja apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W statystykach zatruć tlenek węgla zajmuje trzecie miejsce po zatruciach lekami i alkoholem. Problem wzrasta zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy zaczyna się sezon grzewczy, a ludzkie tragedie są często konsekwencją niewiedzy. Tymczasem sposoby na uniknięcie zatrucia są bardzo proste.

- Warto na przykład zainstalować w domu lub mieszkaniu specjalną czujkę, która o wykryciu czadu zaalarmuje domowników - stwierdza asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Tego typu urządzenia powinny znaleźć się w pokojach z kominkiem lub piecem kaflowym, w pomieszczeniach z kuchenkami gazowymi, w łazienkach z gazowymi podgrzewaczami wody, w kotłowniach, garażach, warsztatach. - Czujka odpowiednio wcześnie zasygnalizuje niebezpieczeństwo, wydając bardzo głośny dźwięk. Nawet śpiącego sygnał ten potrafi obudzić i postawić na nogi - przekonuje Domagała, dodając, że nie należy natomiast montować czujek przy oknie, kratkach, przewodach wentylacyjnych czy w miejscach zbyt zawilgoconych.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto