Co papież Franciszek przekazał wiernym w ostatnim tweecie z 18.05.2022?

Newsroom 360
Newsroom 360
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Udostępnij:
18.05.2022 papież Franciszek napisał do wiernych na Tweeterze: „Jako Kościół powinniśmy powrócić do tego, co istotne, nie zagubić się w tak wielu drugorzędnych rzeczach, co grozi utratą z oczu prostej czystości Ewangelii. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Jako Kościół powinniśmy powrócić do tego, co istotne, nie zagubić się w tak wielu drugorzędnych rzeczach, co grozi utratą z oczu prostej czystości Ewangelii.


Pozwólmy, aby Jezus, Chleb żywy, uleczył nas z zamknięć i otworzył nas na dzielenie się, uzdrowił ze sztywności i skupienia na sobie; pobudził nas do pojścia tam, gdzie chce nas zaprowadzić.


Błogosławieństwo, świętość to nie program życia, na który składają się tylko wysiłki i wyrzeczenia, ale jest to przede wszystkim radosne odkrycie, że jesteśmy dziećmi miłowanymi przez Boga.


W czasach, gdy w świecie wzrastają napięcia i wojny, niech nowi święci inspirują drogi dialogu, zwłaszcza w sercach i umysłach tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska i są wezwani do tego, by być budowniczymi pokoju, nie wojny. #pokój


#Świętość to nie kilka heroicznych gestów, ale mnóstwo codziennej miłości.


Każdy z nas jest wezwany do świętości, świętości wyjątkowej i niepowtarzalnej. Pan ma plan miłości dla każdego, ma marzenie dla twojego życia. Przyjmij je i realizuj z radością. #świętość


Wspierajmy #rodzinę! Brońmy jej przed tym, co narusza jej piękno. Podejdźmy do tej tajemnicy miłości z dyskrecją i czułością. Zobowiążmy się do strzeżenia jej cennych i delikatnych więzów, które pozwalają nam dobrze żyć i czynią ludzkość bardziej braterską.


Łzy tych, którzy cierpią nie są jałowe.Stanowią one milczącą modlitwę, która wznosi się do nieba i dla której Maryja zawsze znajduje miejsce pod swoim płaszczem. Wraz z nią,Bóg staje się towarzyszem drogi, niosąc z nami nasze krzyże,abyśmy nie dali się przygnieść przez nasze bóle


#PaniFatimska https://t.co/bFHKwzLn4q


Lepsza przyszłość jest możliwa jedynie, jeśli będzie budowana przez wszystkich i dla wszystkich. Nikt nie może być wykluczony! Temu poświęciłem Orędzie na 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. #BuildingtheFutureTogether #WDMR2022 @M_RSection https://t.co/XcJBuUaQF2


Długie życie jest błogosławieństwem – tak naucza Pismo - dziadkowie i ludzie starsi są znakami błogosławieństwa Boga, który udziela życia w obfitości. Błogosławiony dom, który opiekuje się starszym! Błogosławiona rodzina, która czci swoich dziadków! #BłogosławieństwoCzasu


Dla dziadków ważną częścią ich powołania jest wspieranie dzieci w wychowaniu ich potomstwa. Najmłodsi uczą się siły czułości i poszanowania dla słabości: to niezastąpione lekcje, których łatwiej dziadkom jest udzielić i przyjąć. #BłogosławieństwoCzasu


W starszym wieku traci się nieco wzrok, ale wewnętrzne spojrzenie staje się bardziej przenikliwe, uważne i ludzkie. Jest zdolne dostrzec rzeczy, które wcześniej umykały. Pan nie powierza swoich talentów jedynie młodym i silnym: ma je dla wszystkich, na miarę każdego.


Drodzy dziadkowie i starsi, naszym powołaniem w tym świecie jest być twórcami rewolucji czułości, aby wspólnie wyzwolić świat z mroku samotności i od demonów wojny.
https://t.co/Ux8jIM3FSB


Nie powinniśmy obawiać się kryzysów w naszym życiu i w naszej wierze. Kryzysy rozbudzają w nas pragnienie Boga i pomagają nam powrócić do Pana, na nowo doświadczyć Jego miłości.


Proszę, abyśmy w obliczu szaleństwa wojny nie ustawali w codziennej modlitwie różańcowej w intencji pokoju. Módlmy się za przywódców narodów, aby nie zatracili intuicji ludu, który pragnie pokoju i dobrze wie, że broń nigdy go nie przynosi.


Kto naśladuje Chrystusa, idzie tam, gdzie On, podąża tą samą drogą: szuka zagubionych, interesuje się tymi, którzy się oddalili, współczuje cierpiącym, płacze z płaczącymi, wyciąga rękę do bliźniego i bierze go na swoje ramiona. #Ewangeliadnia (J 10,27-30)


Często uciekajmy się do Maryi, Matki wierzących! Różne formy pobożności maryjnej, a zwłaszcza odmawianie Różańca, wspierają nas na drogach wiary i w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. #MódlmySięWspólnie #Różaniec


Jako chrześcijanie, jesteśmy wezwani, każdy osobiście przez #powołanie, ale także współpowołani: wszyscy świecimy jak gwiazda w sercu Boga, ale jesteśmy wezwani do tworzenia konstelacji, które ukierunkowują drogę ludzkości.


Słowo Boże wyzwala nas z egocentryzmu, jest w stanie nas oczyścić, oświecić i stworzyć na nowo. Wsłuchujmy się zatem w Słowo, aby otworzyć się na powołanie, które powierza nam Bóg! #Modlitwa #Powołania


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Co papież Franciszek przekazał wiernym w ostatnim tweecie z 18.05.2022? - Polska Times

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie