Czas na zimowy wypoczynek. Ubezpiecz dziecko przed wyjazdem na ferie

Materiał informacyjny Link4
Uczniowie nie mogą się doczekać – już niebawem zaczynają się ferie! To czas wypoczynku, wyjazdów i okazja do uprawiania zimowych sportów. Każda taka aktywność to relaks i świetna zabawa, ale też ryzyko zaistnienia wypadku. Dlatego powinieneś pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu. Sprawdź, jaką ochronę możesz zapewnić swojemu dziecku razem z LINK4 Mama.

Kiedy zaczynają się ferie? Terminarz dla 16 województw

Kiedyś zimowa przerwa zaczynała się jak wakacje – dla wszystkich w jednym czasie. Już od 20 lat w Polsce termin ten zależy od regionu i zawsze cyklicznie się zmienia. Dokładny plan ustala Ministerstwo Edukacji i Nauki. A w 2023 r. ferie wypadają w województwach:

  • 16 stycznia – 29 stycznia 2023: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 lutego – 26 lutego 2023: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Skąd różne terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw? Aby ograniczyć problemy z tłokiem na drogach i oblężeniem ośrodków zimowych. Najczęstszy kierunek to tradycyjnie góry, bo tu – jak mówią bacowie – śniegu o tej porze nigdy nie brakuje. Jest zatem okazja, aby zakosztować białego szaleństwa: poszusować na nartach, albo popędzić z górki na sankach. Skorzystanie z takich atrakcji jest dla niektórych gwarancją udanego wypoczynku.

Radość i obawy

Dzieci się cieszą, a rodzice? Tu radość przeplata się z obawą. „Uważaj na siebie.”, „tylko nie zrób sobie nic złego!” – jak mantrę powtarzamy przestrogi swoim pociechom. Ten strach jest jeszcze większy, kiedy synek czy córeczka jedzie na obóz i będzie poza Twoją kontrolą. Wiadomo, że każda taka impreza ma doświadczonych opiekunów, ale niepewność i tak pozostaje.

Zyskaj ochronę i spokój z LINK4 Mama i LINK4 Dziecko

Powinieneś zadbać o dodatkową ochronę dla dziecka, a sobie zapewnić wewnętrzny spokój. Taką właśnie ofertę znajdziesz w ramach ubezpieczenia w LINK4 Mama i LINK4 Dziecko. To właśnie te polisy zapewniają wsparcie w codziennych życiowych sytuacjach zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej pociechy. Tym samym pozwalają z większym komfortem i spokojem podejść do rozłąki, a także sytuacji, kiedy zabawa podczas ferii skończy przykrym zdarzeniem.

Dzięki ubezpieczeniu Assistance Zdrowie w LINK4 Dziecko – w razie choroby – ubezpieczyciel pomoże Ci m.in. w zorganizowaniu wizyty u specjalisty dziecięcego nawet poza miejscem Twojego zamieszkania i pokryje połowę kosztów takiej wizyty.

A jeśli Twoje dziecko nagle trafi do szpitala, dzięki ubezpieczeniu Szybka Pomoc będziesz mieć zapewnione łóżko tuż obok chorej pociechy, nawet kilkaset kilometrów od domu!

Szybka Pomoc jest nieoceniona, jeżeli Twój urwis dozna nagłego urazu, np. złamania. Wówczas do domu dostarczony zostanie odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny (do 1000 zł) i leki (do 250 zł). A gdy przyjdzie czas na powrót do szkoły, polisa zapewnia też korepetycje, w wypadku choroby dłuższej niż 7 dni (do 600 zł). To duża pomoc w zminimalizowaniu zaległości w nauce.

A to jeszcze nie wszystkie korzyści wynikające z ochrony przewidzianej w ramach pakietu dla dzieci. W
ramach ubezpieczenia NNW LINK4 wypłaci pieniądze m.in. w przypadku zachorowania dziecka na sepsę czy pneumokoki.

Pakiet LINK4 Dziecko może być dowolnie modyfikowany. Do wyboru są trzy ubezpieczenia, które można łączyć zgodnie z indywidualnymi potrzebami. NNW dziecka pozwala uzyskać świadczenie w razie wybicia zęba, skręcenia kostki czy wypadku podczas zajęć pozalekcyjnych lub sportowych.

Tak wykupisz ubezpieczenie

Aby wyliczyć dokładny koszt polisy, możesz skorzystać z prostego kalkulatora, dostępnego na stronie www.link4mama.pl lub skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym. Ubezpieczenie możesz wykupić przez internet, a jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, konsultacji czy wsparcia, zadzwoń po prostu pod specjalny numer 604 14 14 14 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00). Wszelkie informacje, w tym limity i wyłączenia odpowiedzialności, znajdziesz w OWU Dziecko na www.link4mama.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.
Advertisement

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Czas na zimowy wypoczynek. Ubezpiecz dziecko przed wyjazdem na ferie - Portal i.pl

Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto