MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Otwarte ASP w Katowicach. Audiowizualny performance na ekran, dwa projektory oraz dźwięk już jutro!

mat. pras.
Fundacja Soundscape i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zapraszają miłośników sztuki i nowoczesnych, muzycznych eksperymentów na fascynujące wydarzenie w ramach Dni Otwartych Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jakub Stelmach, znany artysta i twórca, przedstawi swoje najnowsze dzieło, czyli "TRANSCRIPT", które łączy dźwięk i obraz, pozostawiając widzów w rozmyślaniach nad relacją między naturą a matematyką. Ten niezwykły pokaz odbędzie się 19 października o godz. 19:00 w najnowocześniejszym w Europie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab, które mieści się w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wydarzenie jest bezpłatne, a zapisy prowadzone są przez formularz dostępny na stronie Facebook fundacji Soundscape.

TRANSCRIPT na ASP w Katowicach
"TRANSCRIPT" to niezwykły performance, w który stanowi krytyczny komentarz do sposobu, w jaki ludzie starają się opisać złożone zjawiska przy użyciu matematyki i parametryzacji. Obraz i dźwięk w "TRANSCRIPT" są całkowicie sztucznie generowane, bez użycia nagrań, co dodaje pracy głębszego wymiaru artystycznego.

Zderzenie między złożonością i niuansami natury, a uproszczoną matematyką jest centralnym tematem tego wyjątkowego performance. "TRANSCRIPT" stwarza unikalną okazję, aby zastanowić się nad naszymi próbami opisania świata przy użyciu narzędzi, które czasem okazują się niewystarczające. Praca stanowi również komentarz do nieudolnego sposobu replikowania i ingerowania człowieka w rzeczywistość.

– W "TRANSCRIPT" Jakub Stelmach posuwa się do kreowania sztucznych reprezentacji rzeczywistości, parametryzując zarówno dźwięk, jak i obraz. To śmiałe przedsięwzięcie, w którym artysta unika użycia tradycyjnych nagrań, zamiast tego tworząc syntetyczne doznania. Praca staje się wizualnym poematem, który skłania do refleksji nad tym, jak interpretujemy i integrujemy różnorodne aspekty naszego otoczenia. Otwarcie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab na młodych twórców jest dla nas niezwykle istotne, umożliwiamy im eksplorację własnego głosu artystycznego, rozwijanie umiejętności oraz budowanie pewności siebie, tworząc przestrzeń do kreatywnego rozwoju i wymiany doświadczeń – mówi Matylda Badera, kuratorka fundacji Soundscape.

Jak wziąć udział w wydarzeniu
Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Otwartych Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i jest całkowicie darmowe. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne jest dokonanie wcześniejszej rejestracji na stronie Organizatora: zapisy

Organizatorzy i partnerzy:
Wydarzenie jest zorganizowane przez fundację Soundscape, która od lat wspiera rozwój dziedziny dźwięku i nowych mediów, a partnerami wydarzenia są Tauron Polska Energia, Volvo Euro Kas oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Projekt realizowany w ramach platformy wyrazu dla studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w przestrzeni Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab.

O fundacji Soundscape
Głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych
oraz popularyzacja kultury. Polem zainteresowania jest dźwięk – naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację. Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dni Otwarte ASP w Katowicach. Audiowizualny performance na ekran, dwa projektory oraz dźwięk już jutro! - Katowice Nasze Miasto

Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto