Dość czekania na ciepłą wodę!

Materiał informacyjny TAURON Ciepło
Udostępnij:
Używasz piecyka gazowego do ogrzewania wody? A czy wiesz, ile jej tracisz po odkręceniu kranu zanim stanie się ciepła? Podpowiadamy jak zastąpić dotychczasową metodę podgrzewania wody na bardziej efektywną. Dowiedz się jak pomoże Ci w tym ciepło sieciowe i poznaj proste etapy drogi do ciepłej wody.

Rośnie świadomość tego, jak ważna jest dbałość o środowisko, w tym o zasoby wody. Nie trać ich zatem i jednocześnie podnieś bezpieczeństwo w budynku oraz zadbaj o komfort mieszkańców. Piecyki zabierają w łazience lub kuchni cenne miejsce, a ich nieprawidłowe użytkowanie może być bardzo niebezpieczne. Ciepła woda od dostawcy ciepła sieciowego to między innymi stała temperatura, oszczędność oraz wygoda użytkowania.

Poznaj więcej korzyści ciepłej wody i ciepła sieciowego z interaktywnego przewodnika #CIEPŁOINATEMAT

Jak to działa?

Woda z wodociągów jeszcze poza mieszkaniem zostaje ogrzana przez ciepło sieciowe w węźle cieplnym zamontowanym w budynku. Z tego miejsca trafia prosto do mieszkań, w stałej temperaturze 55 ºC. Po odkręceniu kranu od razu masz ciepłą wodę, bez jej marnowania.

Ciepła woda? Tak, to proste!

Aby uzyskać ciepłą wodę w kranie bez czekania porozmawiaj z zarządcą Twojego budynku i sąsiadami. Zarządca budynku złoży wniosek i sprawdzi, czy Twój budynek może być przyłączony do ciepła. Następnie podpisze umowę z dostawcą ciepła sieciowego i rozpocznie budowę instalacji wewnętrznej. Podłączeniem zajmie się dostawca.

Jeśli inwestycja dopiero rusza, to doskonały moment, ponieważ moduł ciepłej wody i instalacje rozprowadzające należy zaprojektować na etapie planowania inwestycji i pozostałych instalacji wewnętrznych.

Więcej o tym co musisz zrobić, aby zyskać wodę ogrzewaną ciepłem sieciowym dowiesz się z interaktywnego poradnika #CIEPŁOINATEMAT

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dość czekania na ciepłą wodę! - Dziennik Zachodni

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie