Duńczycy najlepsi u siebie

Jarosław Galusek
Grzegorz Walasek.
Żużlowcy Danii wygrali w Vojens turniej półfinałowy Drużynowego Pucharu Świata i awansowali do finału, który 21 lipca odbędzie się w Lesznie. Polacy zajęli drugie miejsce i wystąpią w turnieju barażowym 19 lipca także w ...

Żużlowcy Danii wygrali w Vojens turniej półfinałowy Drużynowego Pucharu Świata i awansowali do finału, który 21 lipca odbędzie się w Lesznie. Polacy zajęli drugie miejsce i wystąpią w turnieju barażowym 19 lipca także w Lesznie.

Duńczycy zdobyli 60 punktów, wyprzedzając Polaków (44 pkt.), Australijczyków (39) i Finów (11). Z turnieju w Vojens oprócz Polski do baraży zakwalifikowała się Australia. Drugi półfinał zostanie rozegrany w poniedziałek w Coventry.

Zgodnie z oczekiwaniami awans do finału zapewnili sobie gospodarze, pewnie prowadząc przez cały turniej. Ponieważ Finowie zdecydowanie odstawali od reszty stawki, jedyną niewiadomą pozostawało, czy Polacy, czy też Australijczycy zajmą drugie miejsce.

W polskim zespole najlepiej spisywał się Grzegorz Walasek, który zdobył 15 punktów. Nieźle pojechał Krzysztof Kasprzak, zawiedli natomiast uczestnicy cyklu Grand Prix - Tomasz Gollob, Jarosław Hampel i Rune Holta. Gollob nie wygrał żadnego wyścigu. Holta i Hampel odnieśli po jednym w zwycięstwie, ale za to w bardzo ważnym momencie - pod koniec turnieju, co przesądziło o pokonaniu Australijczyków.