Istebna: Uphill MTB Stoźek 2011.

WIK
Remigiusz Ciok z Bielska-Białej wygrał drugie zawody w rowerowej czasówce górskiej "Uphill MTB Beskidy 2011", które rozegrano w sobotę na ośmiokilometrowej trasie z centrum Istebnej na szczyt Stożka.

Na stracie zawodów stanęło prawie 80 zawodników. Pomimo fatalnych prognoz w dniu zawodów zaświeciło słońce, dzięki czemu podmokłe ścieżki nieco wyschły i na trudnej technicznie trasie zrobiły się dobre warunki do szybkiego ścigania.
Zwycięzcami w kategoriach męskich zostali: Jan Pawłowski (M0), Filip Heczko (M1), Bartosz Osowski (M2), Remigiusz Ciok (M3), Wojciech Semer (M4), Jerzy Duda (M5) i Zbigniew Krzeszowiec (M6).
Wśród pań zwyciężyły Katarzyna Szczurek (K1) i Jarmila Bilkova (K2).
Najlepszy wynik wśród reprezentantów naszego regionu odnotował dziewiąty na mecie Krzysztof Pilch z Wisły. Jedenastą lokatę zajął Piotr Pilch, a na dwunastym miejscu sklasyfikowany został Wiesław Legierski z Istebnej. W pierwszej dwudziestce zawodów uplasował się jeszcze szesnasty Piotr Marszałek z Marklowic Górnych.
Kolejny wyścig odbędzie się 13 sierpnia w Ustroniu. Tym razem metę zlokalizowano na Równicy.