Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kampania "Wyślij CV - Ktoś czeka"

(bs)
Kulminacyjnym punktem spotkań są pokazy mody. W rolę modeli wcielają się tancerze współpracujący z osobami niepełnosprawnymi.
Kulminacyjnym punktem spotkań są pokazy mody. W rolę modeli wcielają się tancerze współpracujący z osobami niepełnosprawnymi.
Już jutro w Katowicach zdarzy się niecodzienna szansa, by przekonać się, że w osobach niepełnosprawnych tkwi olbrzymi niewykorzystany potencjał. Pracodawcy będą mogli się dowiedzieć, jakie korzyści daje im zatrudnienie ...

Już jutro w Katowicach zdarzy się niecodzienna szansa, by przekonać się, że w osobach niepełnosprawnych tkwi olbrzymi niewykorzystany potencjał. Pracodawcy będą mogli się dowiedzieć, jakie korzyści daje im zatrudnienie takiego pracownika, a sami niepełnosprawni będą przekonywani, że naprawdę warto wyjść ku pracodawcy i pokazać swoje możliwości.

Wszystko to jest możliwe dzięki kampanii "Wyślij CV - Ktoś czeka", realizowanej przez Agencję Ciszewski PR. Katowice zostały włączone w krąg 16 polskich miast, gdzie podczas konferencji seminaryjnej spotkają się wszyscy: osoby niepełnosprawne, ich potencjalni pracodawcy, ludzie działający na rzecz ich aktywizacji zawodowej oraz ci niepełnosprawni, którzy wychodząc naprzeciw swej szansie - osiągnęli życiowy sukces.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Wyślij CV - Ktoś czeka" odbywają się konferencje i seminaria o charakterze otwartym dla około 200 osób każda. Kulminacyjnym punktem spotkania będzie pokaz mody przygotowany przez zespół młodych i uznanych w świecie artystycznym projektantów, stylistów, fryzjerów, wizażystów i choreografów. W rolę modeli wcielili się tancerze współpracujący z osobami niepełnosprawnymi.

- Wykładowcami i prowadzącymi seminaria tematyczne będą specjaliści m.in. z Akademii Rozwoju Filantropii, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, United Way Polska, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, czy PricewaterhouseCoopers. Wezmą w nich udział przedstawiciele lokalnych władz, samorządów, pracodawców i mediów - informuje Elżbieta Korczyńska-Jordan, dziennikarka radiowa, zajmująca się na co dzień problemami osób niepełnosprawnych, która podjęła się roli koordynatora merytorycznego projektu.

Nadzór nad kampanią sprawuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), który administruje funduszami społecznymi Unii Europejskiej w Polsce. - Jesteśmy pewni, że dzięki zaangażowaniu w kampanię samorządów, władz lokalnych oraz przedsiębiorców uda nam się wpłynąć na wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Przygotowana przez nas kampania zyskała uznanie Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i będzie finansowana przez ten fundusz - powiedziała Magdalena Nurkiewicz, prezes Agencji Ciszewski PR.

Honorowym patronatem objął kampanię wojewoda śląski. - Ważne jest to, że w konferencjach i warsztatach organizowanych na terenie całego kraju uczestniczyć będą nie tylko przedstawiciele świata nauki oraz środowisk osób niepełnosprawnych, ale również przedstawiciele pracodawców - powiedział Tomasz Pietrzykowski, wojewoda śląski. - Cieszę się, że dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego udało się zorganizować tak duże przedsięwzięcie.

Gdzie i kiedy?

Pierwsza konferencja-seminarium połączona z warsztatami odbyła się się 12 maja w Kielcach. Kolejna planowana jest na 28 lipca w Katowicach, potem 4 sierpnia w Szczecinie, 25 sierpnia w Poznaniu, 8 września we Wrocławiu, 15 września w Olsztynie, 22 września w Białymstoku, 29 września w Łodzi, 6 października w Opolu, 13 października w Gdyni, 20 października w Warszawie i 27 października w Lublinie.

• Szczegółowe wiadomości o całej kampanii i jej celach znajdują się na stronie internetowej http://www.niepelnosprawni.ciszewskipr.pl

Program konferencji

Katowice, 28 lipca 2006 r.

  • 13.00 - 13.30

    Rejestracja przybyłych gości

    Informacja o spotkaniach warsztatowych

  • 13.30 - 15.00

    Oficjalne powitanie gości

    Główny wykład prowadzony jest przez dwóch prelegentów dla wszystkich uczestników: osobę pełnosprawną, m.in. Jana Zająca, prezesa Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i osobę niepełnosprawną, która odniosła zawodowy sukces: Adama Pietrasiewicza - biznesmena, dziennikarza, pisarza, nauczyciela. Temat główny: "Niepełnosprawni, czego się obawiamy, a co tak naprawdę możemy zyskać".

  • 15.00 - 15.30

    Przerwa.

  • 15.30 - 17.30

    Spotkania warsztatowe w czterech grupach:

    "Bez schematów", "Polskie i europejskie programy dla aktywnych niepełnosprawnych", "Warto! ", "Osoby Niepełnosprawne - niezwykli pracownicy", "Obowiązki i przywileje pracodawcy". "XXI w. - Specyfika problemów związanych z aktywizacją zawodową środowiska", "Uwierz w siebie!", "Ty też możesz być cennym pracownikiem".

  • 17.30 - 18.30

    Przerwa.

  • 18.30 - 19.15

    Pokaz mody

    Prezentacja kolekcji strojów, zaprojektowanych specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych.

  • 19.15 - 19.30

    Podsumowanie spotkania.

    • Na każdym spotkaniu będzie tłumacz języka migowego.
  • emisja bez ograniczeń wiekowych
    Wideo

    Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

    Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!

    Polecane oferty

    Materiały promocyjne partnera

    Materiał oryginalny: Kampania "Wyślij CV - Ktoś czeka" - Wisła Nasze Miasto

    Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto