Kwalifikacje IO - "Złotka" w półfinale!

zal
(net)
(net)
Polska wygrała z Turcją 3:1 (27:29, 25:16, 28:26, 25:20) w meczu ostatniej kolejki grupy B turnieju kwalifikacyjnego siatkarek do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

By awansować do półfinału w spotkaniu z Turcją Polki musiały wygrać co najmniej dwa sety. Już na samym początku pokazały jednak rywalkom, że nie zamierzają odpuszczać i zagrają "na całego". Utrudniały Turczynkom przyjęcie zagrywki, skutecznie kontratakowały i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:2.

"Złotka" odniosły w ten sposób trzecie zwycięstwo i z kompletem punktów wygrały pierwszą fazę rozgrywek.

Półfinałowym rywalem "biało-czerwonych" będzie przegrany z pojedynku Rosja - Serbia w grupie A. Przypomnijmy, że tylko zwycięzca turnieju ma zagwarantowany start na igrzyskach w Pekinie.