Kilka dni wcześniej pisaliśmy Wam o otwarciu Legendii. Dziś o godzinie 13 brama wesołego miasteczka została otwarta po ponad siedmiomiesięcznej przerwie. Pierwsi goście byli już na miejscu przed 12!
Pierwszą osobą była Pani Karolina Pokwap razem z synami. W rozmowie powiedziała nam o swoich planach w Legendii:
Pójdziemy na wszystkie możliwe atrakcje! Młodszy syn poszedł spać przed ósmą, po to by być wypoczęty na ten wielki dzień. O 9 rano wyszliśmy z domu i od tego czasu spacerujemy po terenie Parku Śląskiego, aż w końcu dużo przed czasem zawędrowaliśmy do Wesołego Miasteczka.
Synowie pani Karoliny z niecierpliwością czekali na godzinę 12.30, żeby wejść na teren Legendii. Właśnie od tej godziny zwiedzający mogli wejść do Wesołego Miasteczka i pochodzić po jego dziedzińcu. Natomiast bramy otwarły się oficjalnie o 13.
Lech Coaster przyciąga zwiedzających
Inny zwiedzający, który przybył również przed czasem, powiedział nam, że przez cały okres zamknięcia nie umiał doczekać się przejażdżki Lech Coasterem. Osiąga on prędkość 95 km/h i jest czwartą najszybszą kolejką górską w Polsce. Odwiedzający Śląskie Wesołe Miasteczko powiedział nam także, że żałuje, iż Legendia nie otworzyła się kilka godzin wcześniej. Jego zdaniem więcej zwiedzających przyjechałoby na inaugurację z samego rana.
Czekając na oficjalnie otwarcie bram Legendii, spotkaliśmy 7-letnią Zosię Sobotę z mamą, która swoją niepohamowaną energią pokazywała emocje związane z inauguracją:
Cieszę się, że mogę dziś tu przyjść. Chciałabym przejechać się na zielonych autkach, filiżankach i na konikach, jeśli nie jestem za duża. W nocy nie umiałam spać i ciągle się budziłam, bo tak bardzo cieszyłam się, że przyjdę tu dziś z mamą!
Mama Zosi opowiadała nam, że karnet kupiła w przedsprzedaży i od dziś będą tu stałymi gośćmi z córką. Rodzina Sobota mieszka w Chorzowie, więc do Legendii mają przysłowiowy rzut beretem.
Oprócz standardowych atrakcji takich jak: Cirus Tea Cups, Carousel of love czy Lech Coaster, na zwiedzających czekały elfy oraz wielkie maskotki Legendii. Inną atrakcją, która przyciąga rzesze zwiedzających jest zeszłoroczna nowość, czyli Dolina Jagi.
Śląskie Wesołe Miasteczko zostało otwarte zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Dlatego atrakcje znajdujące się w budynkach, zostały tymczasowo zamknięte. O obowiązujących obostrzeniach opowiedziała nam manager ds. marketingu i sprzedaży Legendii:
Zgodnie z wytycznymi nie jest konieczne noszenie maseczek przez gości w otwartych przestrzeniach, pod warunkiem, że możliwe jest utrzymanie dystansu min. 1,5 m. Natomiast pracownicy Legendii będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, takie jak maseczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji rąk – mówi Izabela Kieliś.
W piątki Legendia będzie czynna od 13 do 20, w soboty od 11 do 20, a w niedziele od 11 do 19. Cały zespół Śląskiego Wesołego Miasteczka zaprasza wszystkich do jej odwiedzenia. Niech zwiedzających przyciągnie nie tylko urok tego miejsca, ale i piękna pogoda.
Legendia została otwarta! Zobacz, co zmieniło się w wesołym miasteczku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Garmin Venu Sq 2 Music Brzoskwiniowy (100270011)
NADGARSTKOWY CZUJNIK TĘTNA Zegarek stale mierzy tę…
kup teraz

Huawei Watch GT3 Pro Elite 46mm Srebrny
Wysokowydajny inteligentny zegarek z tytanowym kor…
kup teraz

Apple Watch 8 Cellular 41mm Grafitowy z opaską sportową w kolorze...
apple watch series 8 olśniewa dużym niegasnącym wy…
kup teraz

Huawei Watch GT 3 46 mm Active Czarny
Zachwyca designem i klasyczną estetyką, zapewniają…
kup teraz

Amazfit GTS 4 mini Czarny
Amazfit GTS 4 Mini Kompaktowy i pełen mocy Ultra p…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 1-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót