LOTOS Cup Kids: deszczowe i mgliste zawody w Wiśle

JAK
Udostępnij:
Na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum najmłodsi uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” rywalizowali w drugiej edycji zawodów LOTOS Cup Kids.

Pierwszego dnia rywalizacji w Wiśle najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra, którzy stanęli na najwyższych stopniach podium w kategoriach: Dziewczynka Młodsza oraz Chłopiec.

W środę, 29 grudnia 2021 roku odbył się drugi tej zimy konkurs skoków narciarskich dla najmłodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia na wiślańskim kompleksie rywalizowało 117 narciarzy, którzy walczyli o medale LOTOS Cup Kids w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi wystartowali uczestnicy z kategorii: Dziewczynka Młodsza i Chłopiec Młodszy, który mierzyli się na skoczni o rozmiarze HS-20.

Złoty medal wśród chłopców wywalczył Wojciech Bobak z klubu KS Rutkow-Ski. 9-latkowi wygraną zapewniły skoki na odległość 19,5 oraz 18,5 metra.

– Jestem zadowolony z dzisiejszych zawodów i bardzo cieszę się z tej wygranej. To były naprawdę fajne zawody, a skocznia była dobrze przygotowana – ocenił Wojciech Bobak, zwycięzca w kategorii Chłopiec Młodszy.

Po raz drugi tej zimy, w kategorii Dziewczynka Młodsza, triumfowała Julia Fender. Zawodniczka klubu LKS Klimczok Bystra w pierwszej serii uzyskała 19,5 metra, natomiast w rundzie finałowej wylądowała na 19 metrze.

– Ze względu na warunki pogodowe na pewno był to trudniejszy konkurs niż ostatnio. Przyszło ocieplenie, dlatego na rozbiegu powoli zaczynał topnieć śnieg. Ja też nie ustrzegłam się błędów i miałam problemy na progu. Na szczęście w czwartek mamy kolejne zawody i mam nadzieję, że uda mi się to poprawić – mówiła optymistycznie Julia Fender.

Na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum nie zabrakło również kibiców, którzy dodawali otuchy młodym narciarzom. Zawodników dopingowali koledzy z klubów, rodzina, trenerzy, a także mieszkańcy Wisły.

W kategorii Dziewczynka i Chłopiec zawody odbywały się na skoczni o rozmiarze HS-40. Wśród dziewczynek drugie i trzecie miejsce wywalczyły reprezentantki gospodarza, czyli Oliwia Bury i Marta Ściborski z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Zapytane o to, jak oceniają zawody, odparły: - Warunki nie były najlepsze, ponieważ była dodatnia temperatura i tory się roztapiały. Do tego był lekki wiatr w plecy. Jesteśmy zadowolone z naszych wyników, ale wiemy, że same skoki mogły być dużo lepsze. Cieszymy się, że mimo wszystko udało się rozegrać bardzo fajne zawody, podczas których panowała miła atmosfera.

Konkurs w Wiśle był bardzo szczęśliwy dla Mateusza Rusa z klubu LKS Klimczok Bystra, który po raz pierwszy w karierze triumfował w zawodach LOTOS Cup Kids. Podopieczny Jarosława Koniora nie dał rywalom żadnych szans, uzyskując 38 oraz 37,5 metra.

– Jestem bardzo szczęśliwy, bo po raz pierwszy w życiu wygrałem zawody. Skakało mi się dzisiaj bardzo dobrze i czułem, że mogę osiągnąć dobry wynik. Wiele razy startowałem w zawodach, ale dziś w końcu wygrałem – mówił szczęśliwy Mateusz Rus. - Bardzo dobrze oceniam przygotowanie zawodów i cieszę się, że mogłem tu być – dodał 11-latek.

Medalistki i medaliści środowych zawodów LOTOS Cup Kids w Wiśle

Dziewczynka Młodsza

1. Julia Fender - LKS Klimczok Bystra
2. Lena Bogusz - LKS Klimczok Bystra
3. Zuzanna Truchan - KS Chochołów

Chłopiec Młodszy

1. Wojciech Bobak - KS Rutkow-Ski
2. Grzegorz Grzanka - LKS Olimpia Goleszów
3. Karol Kwiatkowski - LKS Klimczok Bystra

Dziewczynka

1. Kira Kapustnikova - KS Chochołów
2. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Chłopiec

1. Mateusz Rus - LKS Klimczok Bystra
2. Rafał Luberda - KS Rutkow-Ski
3. Bartłomiej Czech - KS Chochołów

Drugiego dnia zmagań zawodnicy walczyli o medale na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum oraz trasach biegowych na Kubalonce. W czwartkowych zawodach najwięcej medali zdobyli zawodnicy z Klubu Sportowego Chochołów, którzy w sumie aż dziewięciokrotnie stawali na podium zawodów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Pogoda nie rozpieszczała najmłodszych uczestników Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza, którzy w czwartek po raz trzeci tej zimy walczyli o medale w zawodach LOTOS Cup Kids w skokach narciarskich. Rywalizację na wiślańskich skoczniach utrudniał padający deszcz, natomiast podczas biegu do kombinacji norweskiej panowała gęsta mgła.

Drugiego dnia zawodów na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum po raz kolejny jako pierwsi rozpoczęli zmagania narciarze z kategorii: Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza, którzy startowali na obiekcie o rozmiarze HS-20.

Złoty medal wśród chłopców zdobył Grzegorz Grzanka z klubu LKS Olimpia Goleszów, który oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie, uzyskując 21,5 oraz 21 metrów. Podopieczny Tadeusza Tajnera zdeklasował rywali w kategorii Chłopiec Młodszy i nie krył radości z drugiego tej zimy zwycięstwa w zawodach LOTOS Cup Kids. – Cieszę się, że moje skoki były lepsze od tych z pierwszego konkursu i dały mi zwycięstwo w zawodach – mówił z uśmiechem na twarzy złoty medalista.

W kategorii Dziewczynka Młodsza zawody zdominowały skoczkinie z klubu KS Chłochołów, które stanęły na dwóch pierwszy stopniach podium. Wygrała Zara Zelencik, a drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Truchan, która tak na chłodno oceniła swój występ: – Bardzo cieszę się z drugiego miejsca. Skoczyłam 18,5 oraz 19 metrów i to były dla mnie dobre wyniki. Moje skoki były w porządku, chociaż wiem, że mogły być trochę lepsze, gdybym zrobiła telemark – przyznała Zuzanna Truchan.

Następnie rywalizacja przeniosła się na większy obiekt o rozmiarze HS-40. Wśród kategorii Dziewczynka ponownie drugie i trzecie miejsce wywalczyły: Marta Ściborski i Oliwia Bury z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – klub ten był gospodarzem drugiej edycji LOTOS Cup Kids.

Marta Ściborski zapytana o to, jak w porównaniu z pierwszym konkursem ocenia swoje wyniki, odpowiada: - Skakało mi się dużo lepiej jak dzień wcześniej. Przede wszystkim najazd był lepszy, co sprawiło, że osiągaliśmy szybsze prędkości, a co za tym idzie również i dalsze odległości.

Drugi konkurs na skoczni HS-40 okazał się szczęśliwy dla Rafała Luberdy, który triumfował w kategorii Chłopiec. Podopieczny Łukasza Rutkowskiego oddał skoki na odległość 40,5 oraz 41 metrów i przyznał, że warto brać naukę z poprzednich startów. – W pierwszym konkursie zająłem drugie miejsce, natomiast w drugim poprawiłem technikę na progu i dzięki temu mogłem wygrać – stwierdził zawodnik klubu KS Rutkow-Ski. – Skakało mi się naprawdę fajnie i w całości dobrze oceniam te zawody – dodał.

Medalistki i medaliści czwartkowych zawodów LOTOS Cup Kids w skokach narciarskich

Dziewczynka Młodsza

1. Zara Zelencik - KS Chochołów
2. Zuzanna Truchan - KS Chochołów
3. Julia Fender - LKS Klimczok Bystra

Chłopiec Młodszy

1. Grzegorz Grzanka - LKS Olimpia Goleszów
2. Wiktor Sosna - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Wojciech Bobak - KS Rutkow-Ski

Dziewczynka

1. Kira Kapustnikova - KS Chochołów
2. Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Chłopiec

1. Rafał Luberda - KS Rutkow-Ski
2. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Miłosz Malarz - KS Chochołów

Po konkursie skoków narciarskich zawodnicy udali się na trasy biegowe Kubalonki, gdzie odbył się bieg do kombinacji norweskiej. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania dystans 1 km, natomiast Ci nieco starsi zawodnicy biegali na dystansie 2 km.

W kategorii Dziewczynka Młodsza triumfowała Zuzanna Truchan z KS Chochołów. – Cieszę się, że wyprzedziłam koleżanki i jako pierwsza przekroczyłam linię mety. Bardzo fajnie mi się biegło, mimo że dwa razy się przewróciłam. Po raz pierwszy upadłam na prostej, a następnie jak biegłam z górki. Uważam, że zawody były dobrze przygotowane, a upadki były z mojej winy. Nic bym nie zmieniła w organizacji zawodów i cieszę się, że mogłam w nich ponownie uczestniczyć – oceniła 11-latka.

Ze zwycięstwa w kombinacji norweskiej w kategorii Dziewczynka bardzo cieszyła się Oliwia Bury, która po skokach zajmowała trzecie miejsce. - Według mnie warunki na biegu były dobre, dlatego sam start uważam za udany, bo z trzeciego miejsca awansowałam na pierwsze i jestem naprawdę zadowolona z tego biegu. Rywalizację na skoczni również ocenię na plus, chociaż wiem, że mogłam oddać lepsze próby. Mimo wszystko, jestem usatysfakcjonowana swoimi wynikami w drugiej edycji – przyznała Oliwia Bury. Warunki na trasie biegu oceniła także jej koleżanka z klubu – Marta Ściborski: – Biegło mi się dobrze,

mimo że warunki nie były najlepsze przez mokry śnieg i mgłę. Mój bieg nie był dobryy, ale nie przybiegłam ostatnia, także udało mi się znaleźć pewne plusy.

Drugi tej zimy złoty medal w kombinacji norweskiej wywalczył Adam Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. – Biegło mi się naprawdę dobrze, chociaż warunki trochę nie były sprzyjające, ale na to nie mamy wpływu. Wygrałem zawody w kombinacji norweskiej i z tego się cieszę. Niestety konkurs skoków mi nie wyszedł, dlatego do biegu przystąpiłem ze sporą stratą, którą na szczęście udało mi się nadrobić – podsumował triumfator w kategorii Chłopiec.

Medaliści i medalistki czwartkowych zawodów LOTOS Cup Kids w kombinacji norweskiej

Dziewczynka Młodsza

1. Zuzanna Truchan - KS Chochołów
2. Zara Zelencik - KS Chochołów
3. Antonina Bobak - KS Evenement Zakopane

Chłopiec Młodszy

1. Paweł Wałach - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Peter Polony - TS Wisła Zakopane
3. Mateusz Urbaś - KS Chochołów

Dziewczynka

1. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Kira Kapustnikova - KS Chochołów

Chłopiec

1. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Bartłomiej Czech - KS Chochołów
3. Tomas Zlevsky - TS Wisła Zakopane

Drugiego dnia na starcie zawodów w Wiśle stanęło 114 skoczków narciarskich oraz 90 kombinatorów norweskich.

J&J: Dostałam skrzydeł, te skrzydła mnie niosą

Wideo

Materiał oryginalny: LOTOS Cup Kids: deszczowe i mgliste zawody w Wiśle - Cieszyn Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie