Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Liceum Wisła

  Sortuj według:
  • Poznaliśmy wyniki matur 2020. Jak poradzili sobie uczniowie w województwie śląskim?

   Wyniki matur 2020. We wtorek 11 sierpnia poznaliśmy wyniki tegorocznych matur. Egzamin został przesunięty w czasie ze względu na pandemie koronarwirusa i odbył się wyjątkowo w czerwcu. Maturzyści z województwa śląskiego poradzili sobie z nim dość dobrze. Przyglądamy się wynikom.

  • Najlepsze licea w woj. śląskim - RANKING NEWSWEEKA 2020

   Sprawdź, które liceum w woj. śląskim jest najlepsze. Tygodnik "Newsweek" stworzył ranking, w którym uwzględniał wyniki matur, sukcesy w olimpiadach, oferowane języki obce, czy wpływ szkoły na osiągnięcia uczniów danych szkół. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ" i sprawdźcie poznajcie najlepsze licea w regionie.

  • Miss Matura 2020. Uczennice w maseczkach - czyli rzecz o dzisiejszej modzie maturalnej w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

   Dziwna to MATURA! W czerwcu, uczniowie w maseczkach, zalecany dystans....To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Na maturze liczy się przede wszystkim wiedza, ale także to, jak się na ten egzamin ubierzemy. Na jaki styl stawiają tegoroczni maturzyści? Zobacz zdjęcia wykonane przez naszych dziennikarzy, podczas egzaminu z języka polskiego. Kliknij w "zobacz galerię".

  • Matura 2020 JĘZYK POLSKI podstawa - ARKUSZE CKE. Było "Wesele" Wyspiańskiego i wiersz "Daremne" A. Kamieńskiej [8 czerwca 2020]

   Matura 2020 ARKUSZE CKE z języka polskiego, z pow. podstawowego. Dziś uczniowie pisali egzaminy z języka polskiego. O 9 rozpocznie się część podstawowa, a o 14 rozszerzona. Do egzaminu maturalnego przystąpiło dziś około 270 tys. tegorocznych absolwentów. Wiadomo już, że na egzaminie uczniowie zmierzyli się m.in. z "Weselem" Wyspiańskiego i wierszem "Daremne" A. Kamieńskiej. Co było na maturze z j. polskiego na poziomie podstawowym? W tym materiale natychmiast jak tylko się pojawią, opublikujemy ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI z matury 2020 z jęz. polskiego.