Planujesz nową inwestycję? Ciepło sieciowe to najlepsze rozwiązanie w mieście

Materiał informacyjny TAURON Ciepło
Udostępnij:
Jesteś inwestorem, który przymierza się do budowy budynku wielorodzinnego lub usługowego? To najlepszy czas, by podjąć decyzje o sposobie ogrzewania i dostarczania ciepłej wody do Twojego budynku. Pamiętaj, że przepisy prawa energetycznego obligują inwestorów do przyłączenia się do sieci ciepłowniczej, jeżeli tylko istnieje taka możliwość. Co to oznacza i kto za to zapłaci?

Wybór sposobu ogrzewania w nowych inwestycjach – kiedy zacząć?

Wybór sposobu ogrzewania budynku to decyzja, którą trzeba podjąć już na etapie planowania inwestycji. Spowodowane jest to koniecznością zaprojektowania instalacji oraz czasem niezbędnym na podłączenie inwestycji do sieci ciepłowniczej. Dlatego już teraz dowiedz się, dlaczego ciepło sieciowe jest najlepszym rozwiązaniem w mieście i w jaki sposób sprawnie przeprowadzić podłączenie. Do wyboru ciepła sieciowego przekonają Cię nie tylko jego zalety, ale również przepisy prawa energetycznego. Te zobowiązują inwestora do przyłączenia się do sieci ciepłowniczej, jeżeli tylko jest taka możliwość.

Ciepło sieciowe - rozwiązanie, które pokochają jego użytkownicy

Ciepło sieciowe to duży komfort dla użytkowników budynku bez względu na to czy inwestycja, którą planujesz jest budynkiem mieszkalnym, czy biznesowym. Stabilne ceny, regulowane taryfą zatwierdzaną przez Urząd Regulacji Energetyki, ale też możliwość płacenia tylko za zużyte ciepło, są obecnie dużym atutem dla kupujących lub wynajmujących nowopowstałe powierzchnie. To jednak nie jedyne korzyści ciepła sieciowego, które warto poznać przed podjęciem decyzji. Więcej zalet tego rozwiązania znajdziesz poniżej, w poradniku interaktywnym #CIEPŁOINATEMAT!

Ciepło sieciowe – kto za to zapłaci?

Pewnie interesuje Cię, ile to będzie kosztować? Otóż koszty przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej są po stronie przedsiębiorstwa ciepłowniczego. Ty, jako inwestor, rozprowadzasz instalacje wewnętrzne w budynku i cieszysz się ciepłem oraz ciepłą wodą bez konieczności montowania kolejnych urządzeń.

Ciepło sieciowe – jak wygląda podłączenie do sieci ciepłowniczej?

Dowiedz się od czego zacząć? Zerknij do #CIEPŁOINATEMAT! Zobacz jakie są etapy przyłączenia Twojej inwestycji do ciepła sieciowego.

Jako inwestor powinieneś podjąć też decyzję o tym w jaki sposób wykonać instalacje wewnętrzne rozprowadzające ciepło w budynku. W starych typach budynków zwykle to piony były wykorzystywane do dostarczenie ciepła i ciepłej wody bezpośrednio do pomieszczeń. Standard w nowym budownictwie jest zdecydowanie bardziej korzystny zarówno dla właścicieli, zarządców i użytkowników budynku. Sprawia, że łatwiej rozliczyć mieszkańców, ale też wyłączać okresowo ogrzewanie w poszczególnych lokalach. Na ten i wiele innych tematów związanych z rozprowadzeniem ciepła i ciepłej wody w nowych inwestycjach, Aleksandra Smolak, dziennikarka Dziennika Zachodniego, rozmawia z ekspertem w dziedzinie projektowania instalacji - Grzegorzem Szlękiem.

Ciepło i na temat: projektant o wewnętrznych instalacjach C.O.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Planujesz nową inwestycję? Ciepło sieciowe to najlepsze rozwiązanie w mieście - Dziennik Zachodni

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie