Regularna wymiana oleju to dobra praca silnika. Dobierz najlepszy olej dla twojego samochodu

Materiał informacyjny ORLEN OIL
Udostępnij:
Oszczędność paliwa, szybszy rozruch w niskich temperaturach, czy dłuższa żywotność silnika. O tym, jak ważna jest regularna wymiana oleju, nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy kierowca powie, że bez dobrego oleju ani rusz!

Tu podaj tekst alternatywny

Wymiana oleju silnikowego to jedna z podstawowych czynności, o jakich powinni pamiętać posiadacze czterech kółek. To od dobrego oleju zależy kondycja samochodu. Dobry olej nie tylko chroni silnik, ale również wydłuża jego żywotność. Jaki zatem olej wybrać?

Jeżeli nie jesteśmy pewni, możemy z powodzeniem posłużyć się wyszukiwarką DOBIERZ OLEJ. Wyszukiwarka jest intuicyjna – wystarczy wpisać podstawowe parametry samochodu (model, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność silnika) i po chwili dowiemy się, jaki jest optymalny rodzaj oleju dla naszych czterech kółek.

Dobry olej? Eksperci polecają linię PLATINUM MaxExpert
Eksperci są zgodni. Dobry olej:

  • obniża koszty eksploatacji poprzez oszczędność paliwa
  • zapewnia szybki rozruch i odpowiednie smarowanie w niskich temperaturach
  • zapewnia wyjątkową ochronę elementów silnika w trakcie wykorzystywania systemów Stop-Start
  • to dłuższa żywotność silnika i filtrów
  • to świetna stabilność termiczna i oksydacyjna
  • to czystość silnika poprzez utrzymanie sadzy w zawiesinie
  • utrzymuje swoje właściwości przez cały okres między wymianami
  • zmniejsza emisję związków szkodliwych dla środowiska naturalnego

Olejem, który spełnia te wszystkie parametry jest najnowszej generacji syntetyczny, wielosezonowy olej silnikowy typu mid-SAPS o niskiej lepkości - PLATINUM MaxExpert FR 0W-30. Olej należy do linii PLATINUM MaxExpert, które są jednymi z najczęściej wybieranych olejów w Polsce.

Technologia na miarę XXI wieku
Technolodzy ORLEN OIL od lat pracują nad olejami, które odpowiadają najwyższym wymaganiom producentów samochodów.

Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, produkty ORLEN OIL spełniają rygorystyczne normy jakościowe według standardów API (Amerykański Instytut Naftowy),

ACEA (Stowarzyszenie Europejskich Producentów Pojazdów) oraz ILSAC (Międzynarodowy Komitet Standardów i Aprobat Środków Smarnych).

PLATINUM MaxExpert do zadań specjalnych
Oleje silnikowe z linii PLATINUM Max Expert to gwarancja zapewnienia odpowiedniej ochronny i długiej żywotności silnika, jak również filtrów cząsteczek stałych – dzięki zastosowaniu unikalnych receptur typu low SAPS, mid SAPS (obniżona zawartość popiołu siarczanowego, siarki i fosforu) zapewniających: doskonale parametry oleju, minimalne ryzyko zużycia zaworów, lepszą kontrolę osadów, zmniejszenie zużycia paliwa i oleju, wydłużone przebiegi między wymianami.

Dodatkowo produkty marki PLATINUM Max Expert uwzględniają wszystkie wymagania konstrukcyjne jednostki napędowej. Posiadają wyższą stabilność termiczno-oksydacyjną oraz przyczyniają się do redukcji osadów cząstek stałych na filtrach. Gwarantują ochronę katalizatora w układzie wydechowym co skutkuje redukcje zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

PLATINUM MaxExpert FR 0W-30 - unikalna technologia
PLATINUM MaxExpert FR 0W-30 zapewnia zmniejszenie zużycie paliwa przy jednoczesnym zachowaniu właściwej ochrony wszystkich elementów silnika. Dzięki unikalnej technologii olej zapewnia wyjątkową ochronę podczas zimnego rozruchu zarówno w silnikach Diesel jak i w silnikach benzynowych. Idealnie sprawdza się zarówno w ruchu miejskim jak i na trasach szybkiego ruchu.

Przeznaczony jest do całorocznej eksploatacji przede wszystkim w silnikach samochodów osobowych jak i lekkich dostawczych, wysokoprężnych silnikach BlueHDi z rozbudowanymi systemami oczyszczania spalin wyposażonych w SCR oraz w nowoczesnych silnikach benzynowych wyposażonych w katalizatory TWC. Olej o tej specyfikacji jest również rekomendowany do silników z filtrem cząstek stałych DPF, aby zapewnić maksymalną żywotność filtra.

PLATINUM MaxExpert FR 0W-30 został oficjalnie zaaprobowany do pojazdów Grupy PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel) objętych specyfikacją PSA B71 2312 i spełniających normy emisji spalin Euro 6. Może być stosowany również w najnowszych silnikach Fiata.

Zadbaj o swój silnik z PLATINUM MaxExpert
Oleje silnikowe w klasie jakości ACEA A3/B4 są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. W linii produktów PLATINUM MaxExpert można znaleźć olej półsyntetyczny w klasie lepkości 10W-40, a także nowy w pełni syntetyczny produkt w klasie lepkości 5W-30.

Pełna gama olejów silnikowych linii PLATINUM MaxExpert dostępna jest na stronie www.orlenoil.pl.

Na oleju nie ma co oszczędzać
Przypomnijmy, że olej należy wymieniać zgodnie z rekomendacją producenta samochodu. Przyjęło się, że olej wymienia się co około 15-20 tysięcy przejechanych kilometrów lub raz w roku. Nie robimy więc tego często, dlatego na dobrym oleju nie ma co oszczędzać. Pamiętajmy, że regularna wymiana oleju, odpowiedni dobór dobrego produktu, to dłuższa żywotność nie tylko silnika, ale i całego samochodu. A na tym nie ma co oszczędzać.

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Regularna wymiana oleju to dobra praca silnika. Dobierz najlepszy olej dla twojego samochodu - Wrocław Nasze Miasto

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie