Rune Holta mistrzem Polski

(l. jaź.)
Po raz drugi w swojej karierze tytuł mistrza Polski na żużlu wywalczył Rune Holta. Norweg z polskim paszportem powtórzył sukces z 2003 roku. W finale rozegranym na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu drugie ...

Po raz drugi w swojej karierze tytuł mistrza Polski na żużlu wywalczył Rune Holta. Norweg z polskim paszportem powtórzył sukces z 2003 roku. W finale rozegranym na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu drugie miejsce zajął Tomasz Gollob, pokonując w dodatkowym wyścigu Damiana Balińskiego.

Holta w pięciu wyścigach zdobył 14 punktów, przegrywając tylko w 13 z zawodnikiem TŻ Sipmy Lublin Danielem Jeleniewskim. Jeleniewski, który wygrał niespodziewanie półfinał w Rybniku, był rewelacją turnieju. Miał nawet szanse na srebrny medal, ale w swoim ostatnim starcie przyjechał ostatni i ukończył zawody na czwartym miejscu.

- Jest szybki i bardzo utalentowany, po prostu nie udało mi się go dogonić - chwalił młodego żużlowca z Lublina Holta.

O pozostałych medalach decydował wyścig dodatkowy, bowiem Gollob i Baliński zgromadzili po 11 punktów Lepiej wystartował Baliński, ale Gollob go szybko wyprzedził i wygrał z dużą przewagą.

- Trzeci i czwarty tor mają to do siebie, że mało kto na nich wygrywa. Ale i tak cieszę się z sukcesu i gratuluję kolegom - przyznał Gollob żaląc się przy okazji na układu pozycji startowych w pierwszych swoich wyścigach.

Baliński po raz pierwszy w karierze zdobył medal indywidualnych mistrzostw Polski. Poziom zawodów był dość wyrównany. Tuż za podium znalazło się pięciu żużlowców, którzy zgromadzili po 9 punktów.