Rusza II edycja konkursu międzyszkolnego w aplikacji Pho3nix Kids. Zgłoś swoją szkołę do konkursu Fundacji Pho3nix i wspieraj WOŚP

Materiał informacyjny Pho3nix Foundation
Udostępnij:
Czasem niewiele potrzeba, aby wprowadzić do swojego codziennego życia aktywność fizyczną. Wystarczy każdego dnia robić odpowiednią liczbę kroków, a to już świetny początek do wyrobienia zdrowych nawyków. Pomóc w tym może konkurs Fundacji Pho3nix w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids, dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W tegorocznej edycji dzieciaki walczą nie tylko o wyjątkowe nagrody dla siebie, ale także swoją aktywnością wspierają działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poznaj szczegóły akcji!

Każdy krok pomaga potrzebującym. Dołącz do konkursu organizowanego przez Fundację Pho3nix i wspieraj WOŚP

Dobra zabawa, zdrowa rywalizacja, dbanie o aktywność fizyczną i pomoc innym mogą grać w jednej drużynie. Fundacja Pho3nix po raz kolejny postanowiła zmotywować dzieci i młodzież do ruchu, ale także do... niesienia dobra. Wszystko za sprawą konkursu dla szkół na największą liczbę kroków, który będzie połączony ze zbiórką na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zadanie uczniów biorących udział w akcji jest proste – pokonanie jak największej liczby kroków od 24.01 – 06.02. Ci, którzy będą mogli pochwalić się najlepszym wynikiem mają szansę na zdobycie nagród, jakimi są krokomierze. Zaś wszyscy zaangażowani, oprócz wyrabiania zdrowych nawyków, będą mogli pochwalić się wsparciem potrzebujących. Fundacja Pho3nix za każdego zarejestrowanego uczestnika w konkursie międzyszkolnym, który w czasie trwania zadania wykona co najmniej 1000 kroków, przekaże pieniądze na najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel – milion złotych.

Konkurs na największą liczbę kroków. Jak dołączyć do akcji?

Wystarczy kilka chwil, aby szkoła dołączyła do akcji. Co należy zrobić?

Zadanie pierwsze – zgłoszenie szkoły do konkursu
Aby powalczyć o nagrody dla uczniów, nauczyciele powinni zgłosić swoją szkołę do konkursu. W tym celu należy wypełnić formularz, dostępny na stronie oraz na fanpage Pho3nix Kids Poland.

Zadanie drugie – pobranie aplikacji mobilnej Pho3nix Kids
Po rejestracji szkoły najważniejsze zadanie należy już do uczniów. Żeby wesprzeć placówkę w rywalizacji, każde dziecko musi pobrać aplikację mobilną Pho3nix Kids i dołączyć do swojej szkoły.

W procesie rejestracji konieczne będzie wybranie z listy swojej placówki. Uczeń, który nie przypisze się do szkoły, nie bierze udziału w rywalizacji. Do puli miliona złotych dla WOŚP liczone są tylko te dzieci, które będą w okresie konkursowym aktywne. Puste założenie konta nie będzie brane pod uwagę.

Zadanie trzecie – kroki, kroki i jeszcze raz kroki!
Konkurs rusza 24 stycznia 2022 r. i wtedy też zaczyna się rywalizacja międzyszkolna polegająca na pokonaniu jak największej liczby kroków. Konkurs będzie trwał do 6 lutego 2022 r. Im wyższy wynik, tym większa szansa na to, że uczniowie znajdą się na samym szczycie międzyszkolnych rozgrywek i otrzymają nagrody.

W konkursie międzyszkolnym nagrodzimy 20 najaktywniejszych szkół. Uczniowie, którzy w ramach 20 szkół pokonają największą ilość kroków zdobędą opaski sportowe Huawei Band 4, także jest o co walczyć. Konkurs to tylko początek przygody z aplikacją Pho3nix Kids. Po zakończonym konkursie na dzieci będzie czekała cała lista sportowych wyzwań, które będą dostępne przez cały rok, bo to co liczy się najbardziej to regularna aktywność – podkreśla organizator akcji, Fundacja Pho3nix.

Fundacja Pho3nix dla WOŚP – jak fundacja wspiera zbiórkę?

Fundacja Pho3nix już po raz kolejny angażuje się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło 400 szkół i był to limit narzucony przez organizatora. Miejsca wypełniły się w kilka dni. W tym roku ze względu na aspekt charytatywny, nie przewidziano limitu miejsc. Warto jednak zadbać o rejestrację szkół jak najprędzej – placówki będą miały więcej czasu na zaangażowanie jak największego grona uczniów. Im więcej dzieci z każdej szkoły, tym większa szansa na nagrody indywidualne i tym większa szansa na zebranie wspólnie miliona złotych na WOŚP.

Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji Pho3nix, wsparcie WOŚP jest dla nich ważne, choćby ze względu na to, że podobne sprawy są im bliskie – Obie Fundacje cały rok uczestniczą w działaniach edukacyjnych skierowanych do szkół. Ponadto, zarówno WOŚP jak i Fundacja Pho3nix aktywnie propagują aktywny styl bycia wśród dzieci i dorosłych, jako niezbędny element zdrowego życia.

Dlaczego warto wziąć udział w akcji? O aktywności fizycznej należy pamiętać już od najmłodszych lat

Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży jest bardzo istotna i nie należy jej zaniedbywać. Dlaczego? Ta forma spędzania czasu wspiera prawidłowy rozwój zarówno fizyczny, jak i umysłowy, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy i masy ciała.

Odpowiedni poziom aktywności fizycznej przyczynia się m.in. do właściwego rozwoju i utrzymania stanu układu ruchu (kości, mięśni, stawów) oraz układu sercowo-naczyniowego (serca, płuc), pobudza także rozwój układu nerwowego.

Jedną z aktywności, na którą warto zwrócić uwagę są spacery i pokonywanie odpowiedniej liczby kroków. Światowa Organizacja Zdrowia przyjmuje, że zdrowe osoby powinny dziennie wykonywać około 6-8 tysięcy kroków. W przypadku dzieci minimalna, rekomendowana liczba kroków to 6 tysięcy.

Biorąc udział w konkursie organizowanym przez Fundację Pho3nix można połączyć przyjemne z pożytecznym – kroki pozwolą nie tylko zachować dobrą formę, ale także przyczynią się do wsparcia podopiecznych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej informacji na temat sportowych projektów Fundacji Pho3nix skierowanych do dzieci znajdziesz tutaj.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Rusza II edycja konkursu międzyszkolnego w aplikacji Pho3nix Kids. Zgłoś swoją szkołę do konkursu Fundacji Pho3nix i wspieraj WOŚP - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie