Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła akcja "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj!"

(dn)
Młodszy aspirant Artur Postawa i posterunkowy Łukasz Przybylski kontrolowali przestrzeganie przepisów na ul. Cmentarnej w Częstochowie.
Młodszy aspirant Artur Postawa i posterunkowy Łukasz Przybylski kontrolowali przestrzeganie przepisów na ul. Cmentarnej w Częstochowie.
Do czterech wypadków i kilkunastu kolizji doszło w tym roku na przejazdach kolejowych w województwie śląskim. Zginęła w nich jedna osoba. W latach 2004-2006 w całej Polsce pod kołami pociągów zginęły aż 104 osoby.

Do czterech wypadków i kilkunastu kolizji doszło w tym roku na przejazdach kolejowych w województwie śląskim. Zginęła w nich jedna osoba. W latach 2004-2006 w całej Polsce pod kołami pociągów zginęły aż 104 osoby. Bo droga hamowania pociągu, jadącego z prędkością 100 km na godzinę wynosi aż 700 metrów. - Z doświadczenia wiemy, że do kolizji i wypadków częściej dochodzi podczas wakacji, kiedy ludzie całymi rodzinami podróżują po Polsce - przyznaje Włodzimierz Leski, rzecznik oddziału regionalnego Polskich Linii Kolejowych (PLK) w Katowicach. Dlatego PLK po raz trzeci w wakacje organizuje kampanię "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj". - Nie chcemy karać kierowców, ale ich przestrzegać - tłumaczy Leski. I dodaje, że nie wolno jeździć "na pamięć". Do wypadku z takiego właśnie powodu omal nie doszło kilka tygodni temu w katowickiej dzielnicy Zarzecze, gdzie zepsuły się rogatki i trzeba było postawić znak "stop". Do DZ zadzwoniła wówczas Czytelniczka, która przyznała, że nie zwróciła uwagi na znak i przejechała tuż przed pociągiem...

Od wczoraj przy najniebezpieczniejszych przejazdach w naszym regionie spotkać możemy policjantów i Straż Ochrony Kolei. Rozdają kierowcom oraz najmłodszym pasażerom ulotki i gadżety promujące bezpieczne zachowanie podczas przejeżdżania samochodem, rowerem lub po prostu w czasie przechodzenia przez tory. Na razie posterunki spotkać można było w Mysłowicach, w Strzybnicy, dzielnicy Tarnowskich Gór, w Radzionkowie i Rybniku. - Będziemy stać właśnie tam, gdzie kierowcy najczęściej łamią przepisy - zapowiada Leski.


Najgroźniejsze przejazdy w województwie

Nowy Bieruń, ul. Wawelska (linia Oświęcim-Mysłowice)

Imielin, ul. Brata Alberta

Pszczyna, ul. Bieruńska i Katowicka

Gliwice Łabędy, ul. Nałkowskiej i Starowiejska

Gliwice Sośnica, ul. Sikorskiego

Kamień, ul. Robotnicza

Zdzieszowice, ul. Góra Św. Anny-Chrobrego

Dąbrowa Górnicza, ul. Konopnickiej i ul. Majewskiego

Częstochowa, ul. Bugajska

Herby Piasek, DW 906

Tarnowskie Góry Strzybnica, DK 11

Nastawnia w Lublińcu (wzdłuż trasy kolejowej Kalety-Wrocław)

Do kolizji w tym roku doszło już na szlaku Pszczyna - Kobiór, na tzw. posterunku odgałęźnym Wyczerpy - Częstochowa, na szlaku Częstochowa Towarowa - Poraj i Poraj - Myszków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ruszyła akcja "Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj!" - Wisła Nasze Miasto

Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto