"Sport lubię!" to najlepsza odpowiedź

Materiał informacyjny POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO
Udostępnij:
Za nami dwa miesiące akcji edukacyjnej „Co lubię? Sport lubię!” czyli nauka przez zabawę - 4 quizy sprawdzające Waszą olimpijską wiedzę oraz promowanie aktywności fizycznej, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Mamy nadzieję, że lektura 6 wywiadów z mistrzami olimpijskimi zmotywowała wiele osób do uprawiania sportu, który oprócz korzyści zdrowotnych:

Nasza akcja wystartowała równolegle z rozpoczęciem XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie publikacją artykułu „Olimpijska zima”. W Chinach nasz skoczek narciarski Dawid Kubacki zdobył brązowy medal. Komentując swój sukces podkreślił: „To wszystko jest uhonorowaniem wysiłku całego tego sztabu ludzi, to chwyta za serce. Oni tu wszyscy byli ze mną i to jest wspaniałe, bo także cieszyli się tym medalem. To jest coś niesamowitego, że mimo, iż na podium stoję sam, to jest grupa ludzi, która razem ze mną szczerze się z tego medalu cieszy”. W samym środku naszej akcji edukacyjnej przeżywaliśmy z kolei sukcesy młodych sportowców – zawodniczek i zawodników z Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji na XV Zimowy EYOF Vuokatti 2022. Z Finlandii Polacy wrócili z pięcioma medalami - srebrne medale: Jan Habdas – skoki narciarskie, skocznia normalna; Konrad Badacz – biathlon, bieg indywidualny; Jan Habdas, Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Tymoteusz Amilkiewicz – skoki narciarskie, skocznia normalna, drużynowo; brązowe medale: Anna Nędza-Kubiniec, Barbara Skrobiszewska, Fabian Suchodolski, Konrad Badacz – biathlon, sztafeta mieszana; Agnieszka Bogdanowicz, Karolina Parczewska, Oskar Kurowski i Adam Muchlado – short track, sztafeta mieszana 3000 m. Przewodniczący Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) Spyros Capralos podkreślił, że wszyscy startujący na imprezie młodzi Europejczycy są orędownikami pokoju i mistrzami lepszego jutra.

Przypomnijmy, że oficjalnym partnerem Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji jest KINDER Joy of moving, partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Każde nasze wspólne działanie jest osadzone w olimpijskim kontekście – przywołujemy ciekawostki z igrzysk
i opowieści o bohaterach hal i stadionów. Celem naszych wspólnych inicjatyw jest zbudowanie wśród dzieci i młodzieży przekonania, że sport jest narzędziem porozumienia bez barier; uczy tolerancji i zachowań fair play. Nie ma pokoju na świecie bez sportu i dobrej edukacji – warto to podkreślać zwłaszcza w trudnych czasach. Ponadto chcemy pokazać, że sport jest atrakcyjny, stanowi źródło radości i osobistej satysfakcji. Dowodzą tego prace uczniów nadesłane na konkurs plastyczno-literacki, który zakończył się prawie w tym samym czasie, co nasza edukacyjna akcja. Odpowiedź „Sport lubię!” to rozwiązanie dla naprawdę wielu problemów i nowe perspektywy.

Partnerem medialnym zimowej akcji edukacyjnej „Co lubię? Sport lubię!” są serwisy naszemiasto.pl oraz sportowy24.pl.

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: "Sport lubię!" to najlepsza odpowiedź - Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie