Studiuj u nas! To naprawdę się opłaca! [POSŁUCHAJ PODCASTU]

Materiał informacyjny Politechniki Częstochowskiej
Udostępnij:
O tym dlaczego warto studiować na Politechnice Częstochowskiej i jak to się dzieje, że studenci, oprócz nauki, mogą tam rozwijać swoje pasje i zainteresowania rozmawiamy z dr inż. Katarzyną Brendzel-Skowerą z Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Zapraszamy do słuchania podcastu!

Politechnika Częstochowska to najstarsza i największa uczelnia w regionie częstochowskim z ponad 70-letnią tradycją. Uczelnia kształci na 6 wydziałach: Wydziale Budownictwa, Wydziale Elektrycznym, Wydziale Infrastruktury i Środowiska, Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów oraz Wydziale Zarządzania.

POSŁUCHAJ PODCASTU

Oferuje nie tylko nowoczesne formy kształcenia, jak studia w języku angielskim, ale także kształcenie na multimedialnej platformie e-learningowej.

Politechnika wykształciła ponad 90 tysięcy studentów. Wśród nich są wybitni naukowcy, właściciele firm, politycy, a także sportowcy o światowych sukcesach i przedstawiciele świata kultury, m.in.: Bartłomiej Mirecki - kierowca rajdowy, Adam Małysz, Piotr Gruszka, Zbigniew Bródka. W Częstochowie studiuje młodzież z wielu krajów Europy i Azji.

O obecnym obliczu Politechniki Częstochowskiej decydują również inwestycje: laboratoria wyposażone w sprzęt światowej klasy, audiowizualny system połączeń auli umożliwiający organizowanie konferencji tłumaczonych na kilka języków. Uczelnia likwiduje bariery architektoniczne i staje się przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami.

Warto wiedzieć, że osiągnięcia w dziedzinie badań naukowych oraz wynalazki naukowców Politechniki Częstochowskiej zdobyły również uznanie na Międzynarodowych Wystawach Innowacji odbywających się wielu krajach. Konstrukcja łazika marsjańskiego stała się specjalnością Politechniki Częstochowskiej. Zbudowana na uczelni przez członków studenckiego koła naukowego od lat plasuje się w światowej czołówce

Dlaczego warto wybrać Politechnikę Częstochowską? Można tu nie tylko studiować, ale i rozwijać swoje pasje sportowe i artystyczne. Przy Akademickim Centrum Kultury działa Dyskusyjny Klub Filmowy „Rumcajs”, który od 65 lat propaguje kulturę filmową i prezentuje ambitny repertuar kina światowego, jest jednym z pierwszych jakie powstały w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Studiuj u nas! To naprawdę się opłaca! [POSŁUCHAJ PODCASTU] - Częstochowa Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie