Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tania przyjemność

Beata Wolańska, Przemysław Malisz
Myślę, że wielu emerytów, którzy mają mnóstwo wolnego czasu także chętnie wybrałoby się do teatru, zamiast siedzieć na ławce w parku. Tylko, czy ktoś im powiedział o takiej możliwości? Jerzy Mielczarek, rencista z Katowic. zdjęcia: zygmunt wieczorek
Myślę, że wielu emerytów, którzy mają mnóstwo wolnego czasu także chętnie wybrałoby się do teatru, zamiast siedzieć na ławce w parku. Tylko, czy ktoś im powiedział o takiej możliwości? Jerzy Mielczarek, rencista z Katowic. zdjęcia: zygmunt wieczorek
Emeryci często narzekają na brak pieniędzy. Nie wystarcza im na ubrania, jedzenie, opłaty, nie mówiąc już o rozrywce. Dlatego właściciele niektórych sklepów, kin, teatrów, muzeów, ośrodków rekreacyjnych czy zakładów ...

Emeryci często narzekają na brak pieniędzy. Nie wystarcza im na ubrania, jedzenie, opłaty, nie mówiąc już o rozrywce. Dlatego właściciele niektórych sklepów, kin, teatrów, muzeów, ośrodków rekreacyjnych czy zakładów usługowych wprowadzają zniżki dla emerytów i rencistów.


Legitymacja i zero informacji

– Kiedy otrzymałem grupę inwalidzką, dostałem tylko do domu legitymację rencisty i nic więcej. Początkowo nie wiedziałem nawet, że mogę taniej podróżować, nie mówiąc już o innych zniżkach – twierdzi Jerzy Mielczarek, rencista z Katowic. – Nie mam pojęcia, że promocyjne ceny czekają na mnie w kinach, muzeach czy teatrach. Gdybym wiedział tylko gdzie, na pewno bym skorzystał — mówi pan Jerzy.


Trochę kultury

Kiedy myślimy o zniżkach dla emerytów i rencistów, najczęściej kojarzą nam się z tańszymi przejazdami komunikacją publiczną, a czasem nawet prywatną. Ale tanie bilety wstępu czekają także na emerytów w kinach, muzeach, teatrach czy filharmonii.

– Seniorów, którzy pojawią się u nas z „Trybuną Śląską” wpuścimy za darmo – obiecuje Waldemar Musiał, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Arena” w Będzinie. W innych ośrodkach kultury często wystarczy sama legitymacja, żeby otrzymać wysoką, nawet 70-proc. zniżkę. Ulgowe bilety wprowadziło też wiele kąpielisk i krytych basenów. Jeżeli dodatkowo emeryt opiekuje się dzieckiem do lat 13, może zapłacić tylko 1 zł za wstęp.


Łap okazję na wyprzedażach

Dodatkową okazją na zaoszczędzenie kilku złotych są wyprzedaże i przeceny. Wielu seniorów na nie czeka.
– Po 40 latach pracy w sektorze usług dostaję na rękę 555 zł, mam na utrzymaniu chorą córkę i muszę dorabiać prowadząc punkt podnoszenia oczek i cerowania ubrań w „Skarbku”. Na wyprzedażach kupuje nie tylko ubrania, ale także żywność i artykuły gospodarstwa domowego. – Wiem, że nie jestem jedyna. Obserwuję wielu emerytów, którzy przychodzą tu na zakupy, czasami muszą rezygnować z jakiejś rzeczy z powodu wysokiej ceny. Często podobnie jak ja czekają na promocję.
Na wyprzedażach możemy kupić ubrania nawet o 70 proc. tańsze. Sklepy często po niższych cenach sprzedają artykuły spożywcze, którym kończy się data ważności. Ale w takich wypadkach lepiej zachować dużą ostrożność. Może się zdarzyć, że zamiast zaoszczędzić, wydamy więcej pieniędzy na leki, którymi będziemy musieli wyleczyć zatrucie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto