To już jest koniec

tomasz wolff
Aż trzy bramki zobaczyli kibice w Ustroniu. W niedzielne popołudnie Kuźnia-Inżbud rozłożyła na łopatki Skałkę Żabnica. Zwycięstwem gospodarze zapewnili sobie bezpieczne miejsce w tabeli.

Kołder się podobał

Goście przyjechali po jeden punkt. Po pierwszej połowie wydawało się, że sztuka ta może im się udać. Kibice w Ustroniu chwalili przyjezdnych za wolę walki, grupa kilkunastu szalikowców skandowała: „Klasa A, Żabnica!”.
Pierwsze minuty pojedynku nie wskazywały, że Kuźnia odprawi żabniczan z bagażem trzech bramek. W szeregach gospodarzy szczególnie mógł się podobać Tomasz Kołder, który konstruował dużo akcji. Większość kończyła się jednak, w przypadku gości podobnie, przed polem karnym. Kołder dwukrotnie uderzał z wolnego. W obu przypadkach piłka minęła bramkę. Na przerwę piłkarze schodzili z zerowym dorobkiem bramkowym. Nic dziwnego, że działaczom Skałki dopisywały humory.

— Potrzebujemy tego punktu. Od niego będzie wiele zależeć — mówił Józef Żyrek, prezes Skałki. Jeszcze dobrze nie zdążył na przerwie zjeść kiełbasek pod wiatą, kiedy jego drużyna mogła prowadzić 1:0. Druga odsłona zaczęła się od zamieszania pod bramką Pawła Macury. W 49 min. najpierw głową uderzał Dariusz Chowaniec, a dobijał Andrzej Maślanka. Obrońcy Kuźni wybili futbolówkę z linii bramkowej. Ta sytuacja podziałała jak zimny prysznic na gospodarzy, którzy ruszyli do przodu.

Zagrały Gitary

Na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Przemysław Piekar. W 63 min. było już 2:0. Jeden z ustronian został sfaulowany w polu karnym Skałki i sędzia nie wahał się podyktować jedenastki. Pewnym egzekutorem był Marek Jaromin. Gości, cały czas stwarzających okazje bramkowe, pogrążył Damian Madzia. W 84 min. huknął z półwoleja i bramkarz nie miał nic do powiedzenia. — I proszę państwa to już jest koniec — mówił spiker zawodów, kiedy zawodnicy schodzili już do szatni. Po chwili z głośników popłynęły dźwięki starej piosenki Elektrycznych Gitar „To już jest koniec”. Ostatni mecz sezonu piłkarze Kuźni zagrają w Czańcu.