(raf)
Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało ze Stalą Mielec 19:24
Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało ze Stalą Mielec 19:24 Przemyslaw Swiderski
W ostatnim meczu PGNiG Superligi w 2019 roku Gdańsku Torus Wybrzeże podejmowało Stal Mielec. Po pełnym walki i emocji meczu górą byli goście. Wygrali w hali AWFiS-u 24:19. To była 11 porażka gdańszczan w tym sezonie, a dopiero trzecie zwycięstwo Stali.

Na początku spotkania w Gdańsku do przyjezdni zaczęli z animuszem i wyszli na prowadzenie. Do remisu w 13. minucie doprowadził Patryk Pieczonka. Dalej mecz toczył się bramka za bramkę. Na 10 minucie bramkę z rzutu karnego na 6:5 zdobył Wojciech Prymlewicz. Jednak wtedy serię czterech trafień zaliczyli goście. Szczególnie aktywny w tej części gry był Dzianis Valyntsau. Do przerwy podopieczni Dawida Nilssona prowadzili 12:8.

Druga połowa rozpoczęła się mocnym otwarciem gospodarzy. Po bramkach Mateusza Wróbla i Prymlewicza było 10:12. Niestety, kolejną serią odpowiedzieli goście. Szczypiorniści Torusa Wybrzeża próbowali jeszcze odrobić straty, a na kwadrans przed końcem spotkania było 16:19. Do końca meczu mielczanie utrzymali jednak bezpieczną przewagę i zwyciężyli.

- Zabrakło konsekwencji i zimnej głowy czasami. Wypracowywaliśmy sobie niezłe sytuacje, których nie kończyliśmy. Bramkarz Stali poodbijał, super mecz zagrał - powiedział Artur Chmieliński, bramkarz Torusa Wybrzeża.

Goran Andjelić, czarnogórski bramkarz Stali, rzeczywiście stanowił tego dnia duży problem dla gdańskiej drużyny.

- Mecz się tak ułożył, że od początku wygrywaliśmy. Może nie kontrolowaliśmy spotkania, ale mieliśmy dość mocno rozpracowaną drużynę z Gdańska. Uważam, że bardzo dobrze zagraliśmy w obronie. W pierwszej połowie straciliśmy tylko 8 bramek. Wielu sytuacji 100-procentowych też nie dorzuciliśmy, ale to nam się w tym sezonie często zdarza. Fajnie zakończyliśmy rok. Dla nas jest to na pewno taka trochę ulga. Kolejne zwycięstwo, nie pozwoliliśmy odjechać reszcie zespołów w tabeli - mówił Hubert Kornecki, rozgrywający Stali.

Porażka gdańszczan bardzo mocno ogranicza ich szanse na zajęcie miejsca gwarantującego udział w play-offach. Torus Wybrzeże ma w tej chwili 17 punktów, a będąca na miejscu ósmym Sandra Spa Pogoń Szczecin 24.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec 19:24 (8:12)

Wybrzeże: Chmieliński, Kiepulski – Komarzewski 3, Papaj 3, Prymlewicz 3, Adamczyk 2, Oliveira 2, Salacz 2, Gądek 1, Janikowski 1, Pieczonka 1, Wróbel 1 oraz Bednarek, Didyk, Sulej

Stal: Andjelić – Valyntasu 9, Kornecki 6, Janyst 3, Krupa 2, Wojdak 2, Ivanović 1, Krępa 1 oraz Chodara