MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tropiciele najniższych cen

(K.H./para)
Pierwsze nieśmiałe zakupy na aukcjach internetowych to dla większości internautów już przeszłość. Nie tylko skompletowali wyposażenie swojego mieszkania, ale również wypełnili szafy.

Pierwsze nieśmiałe zakupy na aukcjach internetowych to dla większości internautów już przeszłość. Nie tylko skompletowali wyposażenie swojego mieszkania, ale również wypełnili szafy.

Jeżeli nie aukcje, to co?

Oczywiście serwisy aukcyjne (np. allegro. pl, swistak. pl, ebay. pl, aukcje. wp. pl) są niezłym źródłem zakupowych okazji (bo gdzie indziej można kupić stylowy mosiężny ośmioramienny żyrandol za cenę lampki stołowej. Niemniej coraz częściej zaglądamy do sklepów internetowych. Zwłaszcza przy zakupach elektroniki lub książek. Bo gdzie możemy znaleźć podobny wybór...

Po ile ta kanapa?

Przez pewien czas zmuszeni byliśmy samodzielnie porównywać ceny - mozolnie otwierając kolejne strony i sprawdzając, czy sprzedawca prezentuje ceny netto, czy brutto, czy wlicza koszty wysyłki, czy daje gwarancję na sprzęt. Teraz mamy łatwiej.

Na stronach skapiec. pl, ceneo. pl, kupujemy. pl, czy shopomania. pl pozwolą w kilka chwil porównać ceny produktów, oferowanych przez sklepy online. Takiego porównania dokona też za klienta pasaz. wp. pl. Wpisując w okno wyszukiwarki nazwę produktu, otrzymamy zestawienie cenowe oraz listę sieciowych sklepów, w których można nabyć towar po korzystniejszej cenie.

Kartą bezpieczniej

Co, oprócz ceny, może zachęcić do kupowania online? Po pierwsze, sposób i koszt dostarczenia zakupionego towaru, po wtóre - forma zapłaty. Internauci korzystają najczęściej z opcji "odbiór towaru za zaliczeniem pocztowym". Coraz popularniejszą formą transakcji jest jednak bezpieczne, niskoprowizyjne wykonywanie płatności kartą. Przed kliknięciem przycisku "kupuję" warto sprawdzić, czy sklep daje możliwość negocjacji ceny (to się często zdarza) oraz czy potwierdza przyjęcie zamówienia. Należy pamiętać, że klientowi zawierającemu umowę na odległość przysługuje prawo do odstąpienia od niej w ciągu 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru.

Młodsi korzystają częściej

Dariusz Zaremba, kierownik działu E-commerce w wp. pl

Niemal 43 proc. polskich użytkowników Internetu deklaruje dokonywanie zakupów online. Najchętniej nabywają przez sieć książki, kosmetyki, płyty CD, DVD, gry, ale też odzież, akcesoria do telefonów komórkowych, zabawki. Przez Internet sprzedaje się dziś niemal wszystko, oczywiście w mniejszym zakresie, niż na Zachodzie. Ma na to wpływ nie tylko znajomość Internetu i dostęp do niego, ale też mentalność Polaków, którzy z dużą dozą ostrożności podchodzą do zakupów oraz płatności online. Co ciekawe, z naszego serwisu aukcyjnego korzystają najchętniej osoby młode, do 25 roku życia. Użytkownicy w sile wieku, 35 i więcej lat, odwiedzają głównie Pasaż Handlowy. Zdecydowanie odważniejsi przy dokonywaniu zakupów w sieci są.... panowie.

Moim zdaniem, e-handel to niezwykle przyszłościowy rynek. Daleko nam co prawda do Stanów Zjednoczonych, gdzie w pierwszym półroczu 2006 roku konsumenci wydali na zakupy internetowe aż 80 miliardów dolarów, ale polscy e-sprzedawcy są dobrej myśli, bowiem sieciowy handel wciąż się dynamicznie rozwija.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto