W ramach Tygodnia Bibliotek w sobotę 11 maja obchodziliśmy 75-lecie Biblioteki Kultury w Iłowej. W czwartek 16 maja 2024 o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w żagańskim pałacu odbędzie się niezwykły wernisaż wystawy Stefanii Bryłki, która zaczęła tworzyć obrazy już jako seniorka, a jej talent rozwinął się właśnie dzięki bibliotece i bibliotekarzom.
Co jeszcze będzie się działo w ramach Tygodnia Bibliotek?
Żagań
Wtorek 14 maja 2024, o godz. 10.00 w Żaganiu Biblioteczny Klub Rękodzieła Dzierganki w czytelni MBP, o 15.00 klub młodego twórcy w oddziale dla dzieci i młodzieży.
W środę 15 maja 2024 wędrująca biblioteka.
Iłowa
- Biblioteka Kultury w Iłowej zaprasza we wtorek 14 maja o 12.00 na otwartą debatę społeczną "Seniorze nie daj się oszukać - Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze". O 17.00 II Dyktando Miejskie o Złote Pióro Burmistrza Iłowej
- W środę 15 maja 2024, o godz. 16.00 "Kicia Kocia w bibliotece" zajęcia dla przedszkolaków
Lubuscy bibliotekarze uhonorowani
Tydzień Bibliotek kończy się 15 maja 2024, ale to nie znaczy, że już wkrótce nie będzie kolejnych, ciekawych wydarzeń. W środę, 8 maja 2024 r., w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze odbyła się uroczystość związana z Wojewódzkim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Najbardziej zasłużeni otrzymali odznaczenia od prezydenta RP. Wręczał je wojewoda Marek Cebula. Wśród nich było bardzo wielu bibliotekarzy z powiatu żagańskiego.
Złoty medal za Długoletnią Służbę otrzymali:
- Liliana Kwiatkowska – bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu,
- Janina Jurczak – główna Księgowa, Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie,
- Renata Migas – starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie,
- Stefania Małycha – główna księgowa, Biblioteka Publiczna w Małomicach,
- Bogusław Adamczewski – kierownik, Dział Administracyjno-Gospodarczego WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
- Katarzyna Adamkiewicz – bibliotekarz, Mediateka Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim
- Małgorzata Boczek – starszy bibliotekarz, pracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Ks. J. Tischnera w Drezdenku - filia w Niegosławiu
- Irena Cyrulewska – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie,
- Halina Fabian-Waloch - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie,
- Renata Elżbieta Włodarczak– kustosz, Biblioteka - Centrum Kultury im. Jana Raka w Lubsku.
Srebrny medal za Długoletnią Służbę otrzymali:
Anna Cicha Agnieszka – starszy kustosz, Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
Marta Rusakiewicz – dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Lubniewicach
Katarzyna Tomaszewska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojadłach.
Brązowy medal za Długoletnią Służbę dostali:
- Małgorzata Drost – kustosz, Biblioteka Publiczna w Małomicach,
- Ewa Szymańska – starszy bibliotekarz, Biblioteka Publiczna w Małomicach,
- Katarzyna Kalisz – kustosz, Wypożyczalnia Główna, WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
- Iwona Małocha – Bartkowiak – kustosz, Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej otrzymali:
- Elżbieta Buganik – starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu,
- Urszula Sitarz – starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu.
- Grażyna Dwornik – Gminna Biblioteka Publiczna w Niegosławicach z siedzibą w Gościeszowicach
- Renata Chrenowicz - Biblioteka-Centrum Kultury im. Jana Raka w Lubsku,
- Justyna Hołody - kustosz, bibliotekarz systemowy, Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
- Elżbieta Jakubiec-Maryniaczyk – Mediateka, Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim,
- Dawid Kotlarek - dyrektor, Biblioteka Publiczna w Świebodzinie,
- Agnieszka Langner-Kosmaty – dyrektor, Mediateka Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim,
- Kamilla Marchewska – dyrektor, Gminna Biblioteka Publiczna w Zaborze,
- Aneta Michałowska – kierownik, Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń, WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
- Jadwiga Sanojca – Gminna Biblioteka Publiczna w Lubięcinie.
Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:
- Karolina Antoniuk – bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu,
- Grażyna Lichwiarz – starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu,
- Bożena Maksymowicz – starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu,
- Malwina Wieczysta – starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawa.
- Kamila Karolczak – dyrektor, Biblioteka Publiczna w Małomicach,
- Agata Broniarz – starszy bibliotekarz, Dział Magazynów i Zbiorów Zabezpieczonych WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
- Izabela Dunajska – Mediateka, Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim,
- Renata Dyla - starszy bibliotekarz, pracownik Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Międzyrzeczu,
- Danuta Hasiuk – bibliotekarz, pracownik Sulęcińskiego Ośrodka Kultury – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Sulęcinie – filia w Żubrowie,
- Anna Kochańska – starszy bibliotekarz, pracownik Sulęcińskiego Ośrodka Kultury– Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Sulęcinie – filia w Trzemesznie Lubuskim,
- Iwona Kozłowska – Mediateka, Biblioteka Publiczna w Krośnie Odrzańskim,
- Klaudia Mazur– bibliotekarz, p.o. kierownika filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim,
- Małgorzata Sawiak – bibliotekarz, Biblioteka Publiczna w Świebodzinie,
- Zofia Tomala – kustosz, Filia miejska nr 12 WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze,
Dyplomy lubuskiego marszałka otrzymali:
- Marzena Cioch-Ciućmańska – Dyrektor, Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie,
- Ewa Dąbek – Dyrektor, Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie,
- Angelika Figmąka – młodszy bibliotekarz, pracownik Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim
- Dagmara Grupa – bibliotekarz, Biblioteka Publiczna w Świdnicy,
- Ewa Gryzwald – starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie,
- Marta Juszczyńska – Dyrektor, Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu,
- Anna Kicińska – kustosz, pracownik Sulęcińskiego Ośrodka Kultury – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Sulęcinie – filia w Ostrowie,
- Magdalena Kraśnicka – Kierownik, Biblioteka-Centrum Kultury im. Jana Raka w Lubsku,
- Hanna Krawczyk - plastyk, pracownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim,
- Mackiewicz Karolina – starszy bibliotekarz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Edwarda Stachury w Nowej Soli,
- Agnieszka Maternik – kierownik Udostępniania Zbiorów, Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie,
- Beata Mąka – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Kurowie,
- Monika Piotr – kierownik Oddziału dla Dzieci, Miejska Biblioteka Publiczna im. Edwarda Stachury w Nowej Soli,
- Anna Pietruszka – starszy bibliotekarz, pracownik Sulęcińskiego Ośrodka Kultury – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Sulęcinie,
- Ewa Stasiłowicz – bibliotekarz, pracownik Sulęcińskiego Ośrodka Kultury – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Sulęcinie,
- Sławomira Stoll-Scheer – dyrektor, Biblioteka Publiczna w Babimoście,
- Paulina Szewczyk – Dyrektor, Gminny Ośrodek Kultury Świdnica,
- Anna Świątek – starszy bibliotekarz, Biblioteka Publiczna w Świebodzinie.
Czytaj również na naszym portalu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?