Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wi-fi w Wojewódzkim Centrum Pediatrii Kubalonka w Istebnej? Oczywiście!

Łukasz Klimaniec, Witold Kożdoń
Kilka dni, jakie pan Krzysztof po operacji kolana musiał spędzić w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, wydawały się wiecznością.

- Co robić? Książkę przeczytałem, a na telewizor mnie nie stać, bo w sali leżę sam. Szkoda, że nie ma dostępu do internetu, włączyłbym laptopa i miałbym jakąś rozrywkę - poskarżył się naszemu reporterowi pacjent cieszyńskiego szpitala.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak z dostępem do internetu dla pacjentów radzą sobie pozostałe szpitale w regionie. W końcu sieć to dzisiaj już nie tyle luksus, ale powoli standard.

W Wojewódzkim Centrum Pediatrii "Kubalonka" w Istebnej, gdzie główną grupą pacjentów są dzieci i młodzież chorzy na astmę, bez problemu można połączyć się z internetem.

- Z uwagi na nasze położenie jedyny problem, jaki może wystąpić, to jakość połączenia. W niektórych miejscach sygnał jest lepszy, a im dalej od nadajnika, tym jakość połączenia może być gorsza - mówi Marcin Stawowski z działu marketingu Centrum Pediatrii "Kubalonka".

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej sieć wi-fi jest dostępna tylko w holu głównym budynku. - Teraz niemal każdy pacjent posługuje się laptopem korzystając z własnej sieci - tłumaczy Jolanta Trojanowska, rzeczniczka szpitala. Stacjonarny komputer z dostępem do internetu znajduje się natomiast w szpitalnej bibliotece. Za klawiaturą coraz chętniej zasiadają też starsi pacjenci.

- Płacą rachunki, sprawdzają pocztę, piszą maile, odwiedzają ulubione strony. Czasem w coś zagrają - mówi Ewa Zajgier, pracowniczka szpitalnej biblioteki.

Jeszcze lepsze warunki mają kuracjusze Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń". Są zakwaterowani w pięciu obiektach, które mają dostęp do wi-fi.

- Z myślą o pacjentach leczących się w szpitalu i sanatorium uzdrowiskowym działa klub kuracjusza, w którym dostępna jest sieć bezprzewodowa. Dodatkowo na parterze szpitala "Równica" ustawiliśmy kioski inter-netowe wyposażone we wrzuto-maty - mówi Dariusz Luboń, wiceprezes Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń".

Krystyna Kozłowska, rzecznik praw pacjenta, przyznaje, że takie udogodnienia szczególnie są ważne dla osób hospitalizowanych przez dłuższy okres.

- Dzięki temu mogą chociaż na chwilę milej spędzić czas w trakcie leczenia - zaznacza. Nie ukrywa satysfakcji, że szpitale wprowadzają dla pacjentów możliwość korzystania np. z bezprzewodowego internetu pod warunkiem, że nie pobierają wygórowanych opłat.

Dostępu do sieci bezprzewodowej nie ma na razie w bielskim Szpitalu Ogólnym oraz w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

- Myślimy o takim rozwiązaniu, ale póki co, nie pozwala nam na to nasza infrastruktura techniczna - mówi Dariusz Babiak, rzecznik szpitala.


NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto