Zmarł Cezary Drzewiecki
Cezary Drzewiecki urodził się w Katowicach, gdzie ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego. Swoją pasję do muzyki i zainteresowania kontynuował później na kilku kierunkach studiów wyższych. Pierwsze kroki w roli dyrygenta chóru stawiał jeszcze jako student Uniwersytetu Śląskiego pod opieką prof. Haliny Goniewicz-Urbaś i zarazem II dyrygent Akademickiego Chóru "Harmonia”.
W 1982 roku Cezary Drzewiecki zamieszkał w Wiśle, gdzie angażował się w życie kulturalne i społeczne miasta. Od 1993 roku pełnił funkcję kierownika powstałej wówczas filii cieszyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wiśle. Przez pewien czas sprawował również funkcję dyrektora Wiślańskiego Centrum Kultury. Przez wiele lat związany z Polskim Zespołem Śpiewaczym „Hutnik”.
O jego śmierci poinformował we wtorek około godziny 16:00 na swoim oficjalnym facebookowym profilu burmistrz Wisły Tomasz Bujok.
- Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość - zmarł Cezary Drzewiecki, kierownik filii Państwowej Szkoły Muzycznej w Wiśle. Chciałbym w w tym miejscu złożyć kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego, który był na stałe obecny w życiu naszego miasta - napisał Tomasz Bujok
W komentarzach pod postem burmistrza i na miejskich grupach kondolencje rodzinie składają również mieszkańcy Wisły, którzy wspominają Cezarego Drzewieckiego jako nauczyciela gry na pianinie i dyrygenta.
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?