Wyjątkowy, duchowy prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Materiał informacyjny Wydawnictwa Fronda

W maju i czerwcu na terenie całej Polski odbywają się Pierwsze Komunie Święte. Z tej okazji kupujemy naszym najmłodszym wyjątkowe prezenty. Czasami stajemy przed dylematem – co kupić, aby taki prezent był atrakcyjny i jednocześnie duchowo wartościowy. Poniżej przedstawiamy trzy propozycje książkowe, które mogą stanowić taki piękny, duchowy prezent.

Pierwszą z nich jest książka „Ilustrowany Świat Biblii”.

Tu podaj tekst alternatywny

„Ilustrowany świat Biblii” jest przewodnikiem po Starym i Nowym Testamencie.

Pismo Święte to księga olbrzymia i fascynująca, napisana tysiące lat temu w językach, które niewielu z nas potrafi dzisiaj odczytać. Nie odkrywa swojego znaczenia w sposób łatwy, dlatego, gdy czytamy Biblię, potrzebujemy przewodnika. Książka „Ilustrowany świat Biblii. Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie. Kompletne wprowadzenie do Pisma Świętego” wychodzi tym potrzebom naprzeciw. Książka ma 560 stron i zawiera ponad 480 pięknych, kolorowych ilustracji, jak również 40 map.

Ogromnym walorem publikacji jest jej przystępna forma. Młody czytelnik z łatwością zapozna się i przyswoi treść Ksiąg Biblijnych, począwszy od opisów stworzenia świata, na Apokalipsie kończąc. Bogata szata graficzna pomaga wejść w klimat biblijnych historii.

Każdy z rozdziałów zakończony jest pytaniami utrwalającymi. Publikacja została także opatrzona przedmową wybitnego polskiego biblisty - ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video o książce „Ilustrowany świat Biblii”:

https://www.youtube.com/watch?v=XWeEFYdvjkA

Tu podaj tekst alternatywny

Drugą propozycją na wartościowy prezent jest publikacja „Cuda wielkich Świętych”. Opisano tam ponad 100 sylwetek największych i najważniejszych świętych Kościoła katolickiego, ich biografie oraz cuda beatyfikacyjne i kanonizacyjne, a także te, których dokonali za życia – wszystko zebrane w jednym tomie. Książka zawiera ponad tysiąc stron porywającego tekstu oraz ponad 2800 fotografii i ilustracji.

W tomie przedstawione zostały sylwetki Św. Ojca Pio, św. Szarbela, Matki Teresy z Kalkuty, Małej Tereski, św. Andrzeja Boboli, św. Jadwigi królowej, św. Stanisława Papczyńskiego, św. Faustyny Kowalskiej i wielu innych.

Ponadto specjalnie dla czcicieli wielkich świętych przygotowane zostały modlitwy za wstawiennictwem bohaterów ujętych w tomie.

Dzięki tej książce młody czytelnik zyska nowych patronów i wzory godne naśladowania. Publikacja jest także niezwykłym świadectwem działania Boga w życiu ludzi, bo jak inaczej wytłumaczyć tyle niezwykłych interwencji, wychodzących poza ramy nauki?

Zapraszamy do obejrzenia materiału video o książce „Cuda wielkich Świętych”:

https://www.youtube.com/watch?v=bdA4dsTZ06c

Tu podaj tekst alternatywny

Trzecią interesującą propozycją jest „Świat Maryjnych Objawień”.

Dlaczego warto ją podarować? Młody czytelnik łatwo przyswoi treść wskazań, które Maryja przekazywała na całym świecie.

Tytuł „Świat Maryjnych Objawień” to pod wieloma względami wyjątkowa publikacja. Jest to przepiękny album, w którym opisane zostało 100 najważniejszych objawień Matki Bożej. Autor - Wincenty Łaszewski - opisuje znane miejsca objawień jak Fatima, Lourdes czy Guadalupe, ale również objawienia mniej znane, w tym te na Filipinach, w RPA, Nikaragui, Korei Południowej, Nigerii, Egipcie czy Rwandzie. Autor przybliża przesłania Matki Bożej, jak również postacie wizjonerów, a także opisuje sanktuaria.

Książka posiada 2600 zdjęć i ilustracji oraz 200 map. Publikacja zawiera ponadto legendę z oznaczeniem opisującym stosunek Kościoła Katolickiego do danego objawienia.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video o książce „Świat Maryjnych Objawień”:

https://www.youtube.com/watch?v=tn531kgbnH0

Wszystkie opisane książki można nabyć w księgarni internetowej xlm.pl:https://bit.ly/Prezentnakomunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wyjątkowy, duchowy prezent na Pierwszą Komunię Świętą - Nasze Miasto

Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie