MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zagra Adam Makowicz

(net)
Znany pianista znów wystąpi w uzdrowisku.  jacek rojkowski
Znany pianista znów wystąpi w uzdrowisku. jacek rojkowski
ustroń Jak co roku Miejski Dom Kultury "Prażakówka" zaprosił melomanów na "Ustrońską Jesień Muzyczną". Rozpoczęła się 25 października, ostatni koncert zaplanowano na jutro na 18.00.

ustroń Jak co roku Miejski Dom Kultury "Prażakówka" zaprosił melomanów na "Ustrońską Jesień Muzyczną". Rozpoczęła się 25 października, ostatni koncert zaplanowano na jutro na 18.00. Wystąpi światowej sławy pianista Adam Makowicz w charytatywnym koncercie fortepianowym. Muzyk jest od lat wielkim przyjacielem Ustronia, od roku 2000 jego honorowym obywatelem, a dochód z koncertu przekazywany jest od 5 lat Towarzystwu Opieki nad Niepełnosprawnymi i dzieciom sprawnym inaczej z ośrodka w Ustroniu Nierodzimiu. Zgodnie z wolą pianisty mała część pieniędzy zostaje w MDK, by zasilić tzw. konto fortepianowe, przeznaczone w przyszłości na zakup nowego instrumentu. Za bilet na koncert zapłacić trzeba 20 zł.

Adam Makowicz urodził się w 1940 roku na Śląsku Cieszyńskim jako Adam Matyszkowicz. W wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Jego pierwszą nauczycielką była matka, pianistka i śpiewaczka, następnie uczęszczał do szkół muzycznych w Rybniku, w Katowicach i w Krakowie. W połowie lat 50. dzięki programom Willisa Conovera "Music USA-Jazz Hour", zafascynował się jazzem. Od tej pory wykorzystywał każdą okazję, by grać, jednocześnie uczęszczając do szkół muzycznych. Ponieważ ani rodzice, ani nauczyciele nie chcieli tego tolerować, postanowił porzucić szkołę i dom. Po dwóch latach błąkania się bez domu i pieniędzy, trafił do niewielkiego, pierwszego w Krakowie klubu jazzowego, gdzie za grę na fortepianie wieczorami, mógł ćwiczyć w ciągu dnia i sypiać w nocy. Dziś Makowicz mieszka w USA, dużo nagrywa, występuje solowo, z zespołami i orkiestrami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Europie. Gra na festiwalach jazzowych, w salach koncertowych i w klubach, dzieląc scenę z najwybitniejszymi artystami jazzowymi naszych czasów, takimi jak Sarah Voughan, Earl Hines, Teddy Wilson, George Shearing, Marian McPartland, Benny Goodman, Herbie Hancock, Phil Woods. Sam również komponuje i nagrywa. Sporo koncertuje w Polsce, popularyzując muzykę kompozytorów amerykańskich, a także wykonując utwory klasyków i własne kompozycje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto