Zdjęcia kibiców z meczu GKS Katowice - Odra Opole. Znów tłumy przy Bukowej! Trybuny wypełnione prawie po brzegi

Tomasz Kuczyński
13.04.2024 r. Kibice na meczu GKS Katowice - Odra Opole.
13.04.2024 r. Kibice na meczu GKS Katowice - Odra Opole. Lucyna Nenow / Polska Press
SPORT. 13 kwietnia 2024 roku w meczu 27. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice grał z Odrą Opole. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na stadionie przy Bukowej, która znów wypełniła się prawie po brzegi.

Zobacz zdjęcia z meczu -kliknij TUTAJ.

Kibice GKS-u Katowice uwierzyli, że ich zespół po 19 latach wróci do Ekstraklasy. Zaczęli tak licznie przychodzić na Bukową, że na mecz w poprzedniej kolejce z Lechią Gdańsk zabrakło biletów. Spotkanie obejrzał komplet widzów - 5.988 (w tym 409 w sektorze gości). Działacze GieKSy poszli za ciosem i złożyli wniosek o powiększenie pojemności stadionu o 7.455 na ostatnie domowe mecze w tym sezonie. Dostali zgodę z UM Chorzów (na podstawie opinii policji) na 6.646, ze względu na konieczność pozostawienia buforu oddzielającego od trybuny gości. Tym razem kibiców było mniej niż na meczu z Lechią, ale i tak atmosfera była gorąca!

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW obu klubów na meczu GKS Katowice – Odra Opole, 13.04.2024 r.

Kibice GKS-u Katowice dostosowali się do hasła "Wszyscy na żółto", co zrobiło świetny efekt wizualny na trybunach stadionu przy Bukowej.

Od pierwszych minut fani obu zespołów prowadzili głośny doping, który mobilizował drużyny do walki o każdy metr boiska. Każde zagranie, strzał, dobra akcja zespołu GieKSy nagradzane były brawami.

W 26. minucie Odra objęła prowadzenie, co wywołało aplauz w sektorze gości, ale prawie natychmiast fani GKS-u wrócili do głośnych śpiewów.

Stadion oszalał, gdy GieKSa wyrównała na 1:1.

Potem nastąpiły dwie minuty, które wstrząsnęły Bukową i Odra prowadziła 3:1. Kibice GKS-u nawet w takim momencie nie opuścili drużyny nadal starając się dopingować piłkarzy. Po meczu fani podziękowali im za walkę.

GKS Katowice - Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Jiri Piroch (26), 1:1 Bartosz Jaroszek (56), 1:2 Vittorio Continella (74), 1:3 Jean Franco Sarmiento (76)

GKS Katowice: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Oskar Repka, Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (87. Kacper Ćwielong), Antoni Kozubal, Shun Shibata (77. Mateusz Mak), Mateusz Marzec (87. Kacper Pietrzyk) - Sebastian Bergier.

Odra Opole: Artur Haluch - Mateusz Spychała, Mateusz Kamiński, Jiri Piroch, Jakub Szrek - Jakub Antczak (78. Michał Surzyn), Rafał Niziołek, Wojciech Kamiński (59. Vittorio Continella), Maksymilian Hebel (60. Jean Franco Sarmiento), Borja Galan - Dawid Czapliński.

Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Bergier - W. Kamiński, Antczak, Continella, Czaplińsk

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5.467