Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Górnośląskie Centrum Medyczne, Cieszyn: Kardiologia w Szpitalu Śląskim

Katarzyna Koczwara
Górnośląskie Centrum Medyczne, Cieszyn. Od 2012 roku prowadzi w Szpitalu Śląskim kardiologię.
Górnośląskie Centrum Medyczne, Cieszyn. Od 2012 roku prowadzi w Szpitalu Śląskim kardiologię. Barbara Karnas/ZZOZ Cieszyn
Górnoślaśkie Centrum Medyczne. Cieszyn nową lokalizacją popularnego "Ochojca". Na ulicy Bielskiej w Cieszynie będą funkcjonować dwa szpitale: Śląski i Górnośląskie Centrum Medyczne

Górnośląskie Centrum Medyczna, Cieszyn. Jednogłośnie radni powiatowi przyjęli uchwałę w sprawie ograniczenia działalności Szpitala Śląskiego w Cieszynie w zakresie świadczeń realizowanych w oddziale kardiologicznym. Jeśli dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wyrazi zgodę, świadczenia z zakresu kardiologii na ul. Bielskiej wykonywać będzie Górnośląskie Centrum Medyczne z katowickiego Ochojca.

Brzmi zawile i niepokojąco, ale realnie porozumienie między szpitalami obowiązuje od sierpnia 2012, od tego czasu popularny "Ochojec" zabezpiecza cieszyńską kardiologię. - Odbyliśmy rundę spotkań, celem których było doprezycowanie zapisów w umowie lub zmienienie ustaleń dla nas nieakceptowalnych. Dołożyliśmy starań, by umowa była korzystana zarówno dla pacjentów, jak i szpitala - mówił podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Czesław Płygawko, p.o. dyrektora Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Plan jest taki, by przenieść prawa do kontraktu z NFZ na samodzielne prowadzenie Oddziału Kardiologicznego na GCM. Na ul. Bielskiej funkcjonować ma także osobna izba przyjęć. - Jej remont odbywa się na koszt GCM. Cesja pozwoli otworzyć w Cieszynie Pracownię Homodynami, na co Szpitala Śląskiego nie byłoby stać - mówił Jerzy Stanieczek, pełnomocnik ds. administracyjnych cieszyńskiego szpitala.

O pracę mogą być spokojni pracownicy oddziału kardiologicznego, już teraz są zatrudnieni przez Górnośląskie Centrum Medyczne, Cieszyn. - Warunki cesji zapewniają zachowanie ciągłości zatrudnienia. Na oddziale używany jest nasz sprzęt, który został kupiony za środki unijne i nie może być komercyjnie udostępniany, jak i wyposażenie należące do placówki z Ochojca - wyjaśniał Jerzy Sta-nieczek.
- To pionierskie rozwiązanie, wymagają tego obecne czasy - dodał Czesław Płygawko.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto