MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Znaki na twojej ulicy są źle postawione? Można to zgłosić do Najwyższej Izby Kontroli. Urzędnicy proszą o pomoc w znalezieniu takich miejsc

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Na trudnych skrzyżowaniach znaki pomagają się zorientować, kto ma pierwszeństwo.
Na trudnych skrzyżowaniach znaki pomagają się zorientować, kto ma pierwszeństwo. Jarosław Jakubczak / Gazeta Wrocławska / Polska Press
Mandat za nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego można dostać w wielu różnych sytuacjach. Tylko czy na pewno znaki, które wyznaczają te zasady, są właściwie postawione? Sprawę ma zamiar zbadać Najwyższa Izba Kontroli. Jeśli uważasz, że na twojej drodze oznakowanie jest błędne – możesz to teraz zgłosić w specjalnej ankiecie. Urzędnicy zbadają sprawę. Jeśli faktycznie oznakowanie jest złe – zostanie zmienione.

Spis treści

Mandat za niewłaściwą jazdę. A co jeżeli to znaki na drodze były źle postawione?

Mandat można najczęściej dostać za niezapięte pasy bezpieczeństwa, rozmowę przez telefon w trakcie jazdy lub przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Pasy muszą być zapięte zawsze, podobnie jest z rozmową przez telefon – kierując pojazdem, nie możemy trzymać słuchawki przy uchu. Te zasady obowiązują zawsze.

W pozostałych przypadkach mamy obowiązek dopasować nasze zachowanie na drodze jako kierowca do oznakowania dróg. Te jednak nie zawsze są oznakowane poprawnie, a mimo to mamy obowiązek stosowania się do nich. Nie raz mogło się zdarzyć, że z tego powodu mogliśmy dostać mandat.

Czy to możliwe, że jechaliśmy poprawnie, a to znaki były złe?

Znaki drogowe. Najwyższa Izby Kontroli chce sprawdzić, czy oznakowanie polskich dróg nie jest błędne lub niewłaściwe

Najwyższa Izby Kontroli chce zweryfikować prawidłowość oznakowania dróg w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz doprowadzić do zmian w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.

- Bardzo liczymy na Państwa pomoc i prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Ma ona na celu zbadanie opinii o jakości oznakowania polskich dróg oraz zebranie informacji, które pomogą we wskazaniu miejsc, gdzie oznakowanie nie spełnia swoich funkcji, wprowadza w błąd lub nawet dezorientuje kierowców, np. zbyt dużą liczbą znaków drogowych na krótkim odcinku drogi – napisali urzędnicy z NIK-u.

W drugiej części ankiety jest możliwość przesłania zdjęć z przykładami niewłaściwej organizacji ruchu.

- Jest to okazja do wskazania miejsc, które wywołują Państwa złość, frustrację lub zmuszają do karkołomnych manewrów samochodem. Jednym z efektów kontroli będą zmiany oznakowania dróg w miejscach szczególnie niebezpiecznych dla użytkowników dróg, wskazanych przez osoby biorące udział w ankiecie – dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej Najwyższej Izby Kontroli.

Ankietę można wypełnić, wchodząc w witrynę NIK-u

od 7 lat
Wideo

Plan na budowę Tarczy Wschód – minister podał szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Znaki na twojej ulicy są źle postawione? Można to zgłosić do Najwyższej Izby Kontroli. Urzędnicy proszą o pomoc w znalezieniu takich miejsc - Strefa Biznesu

Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto